Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଅଭିନେତା ନୁହେଁ ସୈନିକ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଆର ମାଧବନ: ବ୍ରିଟିଶ ସେନା, ରୟାଲ ନୌସେନା ଏବଂ ବାୟୁସେନା ସହ ନେଇଛନ୍ତି ଟ୍ରେନିଂ

1/06/2021 at 1:56 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୧/୦୬: ସୁପରଷ୍ଟାର ଆର ମାଧବନ ଆଜି ତାଙ୍କର ୫୧ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି । ସେ ହିନ୍ଦୀ ସହିତ ତାମିଲ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀରେ ମଧ୍ୟ ସକ୍ରିୟ । ଯଦିଓ ସେ ତାମିଲ ଫିଲ୍ମରେ ଅଧିକ କାମ କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟ ବେଶ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଛି । ତେଣୁ ମାଧବନଙ୍କୁ ପାନ ଇଣ୍ଡିଆ ଷ୍ଟାର ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ । ମାଧବନଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଦମଦାର ଚରିତ୍ର ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଜାଣନ୍ତି । କେବଳ ତାମିଲ ଫିଲ୍ମରେ ନୁହେଁ, ବଲିଉଡରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଦମଦାର ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଆର ମାଧବନଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ଅଭିନେତା ହେବା ନଥିଲା ।

R Madhavan

ଦିଗଜ ଅଭିନେତା ଆର ମାଧବନ୍ ଜଣେ ଅଭିନେତା ହେବାକୁ ଚାହୁଁ ନଥିଲେ । ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ଅଭିନୟ ନଥିଲା । କଲେଜ ସମୟରେ ସେ ମିଲିଟାରୀ ଟ୍ରେନିଂକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ୨୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଏନସିସି କ୍ରେଡିଟ୍ ଲିଷ୍ଟରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ସଫଳତା ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ୭ ଟି ଏନସିସି କ୍ୟାଡେଟଙ୍କ ସହ ଇଂଲଣ୍ଡ ପଠାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଗସ୍ତ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ବ୍ରିଟିଶ ସେନା, ରୟାଲ ନୌସେନା ଏବଂ ରୟାଲ ବାୟୁସେନା ସହିତ ତାଲିମ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଆର ମାଧବନ୍ ମଧ୍ୟ ଏହି ଫୋର୍ସରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବୟସ ୬ ମାସ ଅଧିକ ଥିଲା, ତେଣୁ ସେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରିନଥିଲେ। ସେନା ପ୍ରତି ମାଧବନଙ୍କ ପ୍ରେମ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ଦେଖାଯାଏ । ସେ ‘ସି ହକ୍’, ‘ଆରୋହଡ୍’ ଭଳି ଟିଭି ଶୋ’ରେ ନୌସେନା ଅଧିକାରୀ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବାବେଳେ ‘ସିକନ୍ଦର’, ‘ରଙ୍ଗ ଦେ ବସନ୍ତୀ’ ଭଳି ଫିଲ୍ମରେ ବାୟୁସେନା ଏବଂ ସେନା ଯବାନ ଭୂମିକାରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି।

ଏହା ପରେ ମାଧବନ୍ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । କୋଲହାପୁରରେ ସେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସର୍ବସାଧାରଣରେ କହିବା ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ବିକାଶ ଉପରେ ତାଲିମ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ସର୍ବସାଧାରଣ ଭାଷଣରେ ଏକ ଭାରତୀୟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ମଧ୍ୟ ଜିତିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ସେ ଟୋକିଓରେ ୧୯୯୨ ୟଙ୍ଗ ବ୍ୟବସାୟୀ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଭାରତର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। କିଛି ସମୟ ପରେ ସେ ମୁମ୍ବାଇରେ ମଡେଲିଂ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ ପୋର୍ଟଫୋଲିଓ ଆଧାରରେ ଅନେକ ବିଜ୍ଞାପନ ପାଇବା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏଠାରୁ ତାଙ୍କର ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ପରେ ସେ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ।

   Related Posts