Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୩୫୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

ସ୍କୁଲ୍ ଶିକ୍ଷକ କହିବାରୁ ପ୍ରଥମ ଥର ମଡେଲିଂ ଦୁନିଆରେ ପାଦ ଥାପିଥିଲେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା, ଜନ୍ମଦିନରେ ଜାଣନ୍ତୁ କିଛି ଖାସ୍ କଥା

1/11/2021 at 8:43 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୧/୧୧: ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ତଥା ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନ ଆଜି ତାଙ୍କର ୪୮ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ନଭେମ୍ବର ୧, ୧୯୭୩ ରେ ମାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବାପା କୃଷ୍ଣରାଜ ରାୟ ସେନାରେ ଜୀବବିଜ୍ଞାନୀ ଥିଲେ। ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ ଜନ୍ମ ପରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ମୁମ୍ବାଇ ଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୁମ୍ବାଇରୁ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷା ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ।

7 films Aishwarya Rai Bachchan rejected

ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ତାଙ୍କ ସ୍କୁଲ୍ ସମୟରୁ ଡାକ୍ତରୀ ଅଧ୍ୟୟନ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଆଗ୍ରହୀ ଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ପ୍ରିୟ ବିଷୟ ପ୍ରାଣୀ ବିଜ୍ଞାନ ଥିଲା। ସେ ନବମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିବା ସମୟରେ ଏକ ଟିଭି ବିଜ୍ଞାପନରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଜଣେ କଳାକାର ହେବାକୁ ମନସ୍ଥ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଏଥିପାଇଁ ରଚନା ସଂସଦ ଏକାଡେମୀରେ ଆଡମିଶନ ନେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ମନ ମଡେଲିଂ କରିବାକୁ ଲାଗିଲା।

تدهور حالة آيشواريا راي وابنتها بعد إصابتهما بضيق في التنفس.. صور

ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ତାଙ୍କ କଲେଜ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଅନୁରୋଧ କ୍ରମେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମଡେଲିଂ କରିଥିଲେ। ପ୍ରକୃତରେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ଫଟୋଗ୍ରାଫର ଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଫଟୋସୁଟ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା। ତେଣୁ ସେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପତ୍ରିକା ପାଇଁ ଫଟୋସୁଟ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। ଏହି ଫଟୋସୁଟ ପରେ ତାଙ୍କ ମନ ଧୀରେ ଧୀରେ ମଡେଲିଂ ଆଡକୁ ଗଲା ଏବଂ ଦେଖୁ ଦେଖୁ ସେ କଳାକାର ଅଧ୍ୟୟନ ଛାଡି ମଡେଲିଂ ଆରମ୍ଭ କଲେ।

Aishwarya Rai Miss World 1994 | Unseen Footage | Exclusive - YouTube

୧୯୯୪ ମସିହାରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ‘ମିସ୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ’ ଆଖ୍ୟା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଭାରତର ନାମ ଆଲୋକିତ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ପାଇଲେ। ମଡେଲିଂ ପରେ ସେ ଅଭିନୟ ଜଗତରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ସେ ୧୯୯୭ ମସିହାରେ ମଣି ରତ୍ନମଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଇରୁଭର୍ ସହିତ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅନେକ ମହାନ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲେ।

Trends on Twitter: "إصابة نجمة بوليود آشوريا راي وابنتها أرادهيا بفايروس  كورونا.… "

୧୯୯୮ ଫିଲ୍ମ ‘ହମ୍ ଦିଲ୍ ଦେ ଚୁକେ ସନମ୍’ ସହିତ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ବଲିଉଡରେ ତାଙ୍କର ବିଶେଷ ସ୍ଥାନ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ତାଙ୍କ ସହ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନେତା ସଲମାନ ଖାନ ଏବଂ ଅଜୟ ଦେବଗନ ଥିଲେ। ଏହି ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ଫିଲ୍ମଫେୟାର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ତାଲ, ଜୋଶ, ହମାରା ଦିଲ ଆପକେ ପାସ ହୈ, ମୋହବତେଁ, ଦେବଦାସ, ଧୁମ ୨, ଗୁରୁ, ଯୋଦ୍ଧା ଆକବର, ଏବଂ ଗୁଜାରିଶ ଭଳି ଅନେକ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲେ।

   Related Posts