Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୩୪୮୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୫୪୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମିଶନ କାଶ୍ମୀର ଉପରେ ୧୪ ନେତାଙ୍କ ସହ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ମହାବୈଠକ ଶେଷ
  • ||
  • ବରି​‌ଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ
  • ||
  • ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା: ୩୧ ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଅଣ୍ଡା ବଣ୍ଟନରେ ପାତର ଅନ୍ତର, ଅଭିଯୋଗ କଲେ ନାଁ କାଟିଦେବାକୁ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଦିଦି ଦେଉଛନ୍ତି ଧମକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ନଦୀ ପଠାରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ଛେଚିବ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୫୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ରାମ ରହିମ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଜାଣି ବିଚଳିତ ହୋଇଗଲେ ହନିପ୍ରୀତ; ଜେଲରେ କଣ ହେଲା ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଜାଣନ୍ତୁ

13/01/2019 at 4:42 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୧୩/୧ : ଡେରା ସଚ୍ଚା ସୌଦା ପ୍ରମୁଖ ରାମ ରହିମଙ୍କୁ ସମ୍ବାଦିକ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଛତ୍ରପତି ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି | ଆସନ୍ତା ଜାନୁଆରୀ ୧୭ ତାରିଖରେ କୋର୍ଟ ଦୋଷୀକୁ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇବେ | କୋର୍ଟର ଫଇସଲା ଶୁଣିବା ପରେ ରାମ ରହିମର ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା | ରାମ ରହିମର ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିବା ଜାଣି ହନିପ୍ରୀତ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା |

କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ଆବେଦନକାରୀ ପକ୍ଷଙ୍କ ସାଖ୍ୟ ଖଟ୍ଟା ସିଂ କହିଥିଲେ ଯେ, ଗୁରମିତ ରାମ ରହିମ ଯେତେବେଳେ କୋର୍ଟଙ୍କ ଫଇସଲା ଶୁଣିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ତାର ଚେହେରା ମଳିନ ପଡିଯାଇଥିଲା | ରାମ ରହିମର ଦାଢ଼ି ଓ ଛୁଟି ପାଚି ଗଲାଣି | ସେ ବୁଢା ହୋଇଗଲେଣି | ଚେହେରା ମଧ୍ୟ ଫିକା ପଡ଼ିଗଲାଣି | କୋର୍ଟର ଫଇସଲା ପରେ ସରକାରୀ ଓକିଲ ପଙ୍କଜ ଗର୍ଗ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅପିଲ କରିଥିଲେ ଯେ, ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ ସମୟ ଦିଆଯାଉ | ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ ପରେ ସରକାର ଏବଂ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିବାକୁ ପଡିବ | ପଙ୍କଜଙ୍କ ଅପିଲ ପରେ ବିଚାରପତି ଜାନୁଆରୀ ୧୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୟ ଦେଇଛନ୍ତି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରାମ ରହିମକୁ ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂ ଜରିଆରେ କୋର୍ଟରେ ପେଶ କରାଯାଇଥିଲା | ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବାପରେ ରାମ ରହିମର ମୁହଁ ଶୁଖି ଯାଇଥିଲା | ସେ କାହାସଙ୍ଗେ ମଧ୍ୟ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିନଥିଲା | ଏପରିକି ସେ ଏତେ ଦୁଃଖିତ ହୋଇଗଲା ଯେ ଭୋଜନ ମଧ୍ୟ କରିନଥିଲା |

ଅପରପକ୍ଷରେ ହନିପ୍ରୀତ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟଙ୍କ ଫଇସଲାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ | ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପଚାରି ବୁଝୁଥିଲେ ଯେ, କୋର୍ଟ କ’ଣ ଫଇସଲା ଶୁଣାଇଲେ | କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ହନିପ୍ରୀତ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ, ରାମ ରହିମକୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇଛି ସେତେବେଳେ ସେ ଆହୁରି ବ୍ୟଗ୍ର ହୋଇପଡିଥିଲେ | ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ସେ ଏପଟେ ସେପଟେ ଘୁରି ବୁଲିଲେ | ଖିଆପିଆ ନକରି ତାଙ୍କ ଚେହେରା ଢଳି ପଡିଥିଲା |

ଏବେ ଅପେକ୍ଷା ୧୭ ତାରିଖକୁ | ୧୭ ତାରିଖରେ ବିଚାରପତି ଫଇସଲା ଶୁଣାଇବେ | ଦୋଷୀ ବିରୋଧରେ କଣ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ସେନେଇ ସମସ୍ତେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts