Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସଙ୍କଟରେ ହାଲ୍, କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦରମା ଦେବା ପାଇଁ ନେବାକୁ ପଡିଲା ୧ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ଋଣ

5/01/2019 at 7:30 PM

ଦେଶରେ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରୁଥିବା ସରକାରୀ କମ୍ପାନୀ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଏରୋମେଟିକ୍ସ ଲିମିଟେଡ ଏବେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି । କମ୍ପାନୀ ପାଇଁ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ହୋଇଛି ଯେ, ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମା ଭରିବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀକୁ ୧ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ଋଣ ନେବାକୁ ପଡିଛି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଅପ୍ରେଲ ଠାରୁ କମ୍ପାନୀର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଏକ ପ୍ରକାର ଠପ୍ ହୋଇଯାଇଛି । କାରଣ ଭେଣ୍ଡରମାନଙ୍କୁ ଦେବା ପାଇଁ ତାହା ପାଖରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ରାଶି ନାହିଁ । 

ଅକ୍ଟୋବର ୧୦ରେ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହି ବାବଦରେ ଏକ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲାଯେ, ଏଚଏଲ ନିକଟରେ ୨୯ହଜାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦରମା ଦେବା ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଟଙ୍କା ନାହିଁ । କମ୍ପାନୀ ନିକଟରେ କେବଳ କ୍ୟାସ ଇନ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ବାବଦରେ ୧ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ବଳକା ରାଶି ଥିଲା । 

କମ୍ପାନୀର ସିଏମଡି ଆର ମାଧବନ କହିଛନ୍ତି କି, ଆମର କ୍ୟାଶ ଇନ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ନେଗେଟିଭ୍ । ଆମକୁ ୧ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଓଭରଡ୍ରାପ୍ଟ ଆକାରରେ ଋଣ ନେବାକୁ ପଡିଲା । ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମ୍ପାନୀକୁ ୬ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି ହୋଇଛି । ଯାହାକି ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଆମେ ଦୈନିକ କାମ ପାଇଁ ଋଣ ନେଇ ପାରିବୁ । କିନ୍ତୁ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ସହ ଜଡିତ କ୍ରୟ ପାଇଁ ଋଣ ନେଇ ପାରିବୁ ନାହିଁ । ତେବେ ହାଲ ବର୍ତମାନ ଓଭରଡ୍ରାପ୍ଟ ରୂପରେ କାମ କରୁଛି । କମ୍ପାନୀ ଶଙ୍କଟର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି କି, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମ୍ପାନୀକୁ ବାକିଥିବା ରାଶି ମିଳୁ ନାହିଁ । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ୨୦୧୭ପରଠାରୁ କମ୍ପାନୀକୁ କୌଣସି ପେମେଂଟ ଦେଇ ନାହିଁ ।  

   Related Posts