Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌କୁ କରାଗଲା ହ୍ୟାକ୍, ସେଥିରେ ଲେଖା ଅଛି ‘ଲଭ୍ ୟୁ ପାକିସ୍ତାନ’ ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବରେ ସରକାର

18/08/2019 at 7:03 PM

ବିହାର୧୮|୮: ବିହାରର ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌କୁ ହ୍ୟାକ୍‌ କରାଯାଇଛି। ରବିଦିନ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଓ୍ବେବସାଇଟ୍ ଖୋଲିବାରୁ ସେଥିରେ ‘ଲଭ୍‌ ୟୁ ପାକିସ୍ତାନ’ ବୋଲି ଲେଖା ଯାଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ସସସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟକୁ ଗାଏବ କରି ସେଥିରେ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ଜଡିତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଆପତ୍ତିଜନକ କଥା ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌ରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଘଟଣା ଜଣାପଡିଲା ପରେ ଓ୍ବେବସାଇଟ ସର୍ଭରକୁ ଡାଉନ କରି ଦିଆଯାଇଛି।

ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ପ୍ରବକ୍ତା ଅମିତ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌ ହ୍ୟାକ କରାଯାଇଛି। ଅତି ଶୀଘ୍ର ହ୍ୟାକର ଧରା ପଡିବ। ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌କୁ ଆଇଟି ପ୍ରବନ୍ଧକମାନେ ଦେଖୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌କୁ ତୁର୍କୀର ହ୍ୟାକରମାନେ ହ୍ୟାକ କରିଥିବା କଥା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ରବିବାର ଦିନ ଦିପହରେ ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌କୁ ହ୍ୟାକ କରାଯାଇଛି। ପାକିସ୍ତାନ ସଂପର୍କରେ ଏଣୁତେଣୁ କଥା ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌ରେ ଲେଖାଯାଇଛି। ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର  ଅବହେଳା ପାଇଁ ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌ ହ୍ୟାକ୍ ହୋଇଛି ବୋଲି ବିହାରବାସୀ ଦୋଷ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌ ଠିକ୍ ହୋଇନାହିଁ ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସର୍ଭର ଡାଉନ ରହିବ ବୋଲି ଆଇଟି ପ୍ରବନ୍ଧକମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବିହାର ସରକାର ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବରେ ପଡିଯାଇଛି।

   Related Posts