Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବେଙ୍ଗଲ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଏକ ଇନିଂସ୍‌ ଓ ୨୫ ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ଅହମଦାବାଦ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ଭାରତ ୩-୧ରେ ସିରିଜ୍‌ ବିଜୟୀ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କଲେ ହେବିଓ୍ବେଟ୍ ନେତା ପ୍ରତାପ ଧଳ
  • ||
  • ମାଥିଲି : କୂଅରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମା’ ଓ ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀର ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଗୋଡେଇ ଗୋଡେଇ ହାଣିଲେ, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରିଛି ପୋଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲେ, ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ ପାଇଁ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ନାଳରେ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସୋର : କେନାଲରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବକ, ୩ଦିନ ପରେ ଗୁଜୁରାଟରୁ ଫେରିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ
  • ||

ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ କଟକ ଆସୁଥିବା ବସରୁ ୭ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗୁଟଖା ଜବତ କଲା ସେଲଟ୍ୟାକ୍ସ ବିଭାଗ

22/01/2019 at 4:44 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୨|୧: ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ କଟକ ଆସୁଥିବା ବସରୁ ୭ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗୁଟଖା ଜବତ କଲା ସେଲଟ୍ୟାକ୍ସ ବିଭାଗ । ଜିଏସଟି ଫାଙ୍କିବାକୁ ସରକାରୀ ବସରେ ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି । ସଂପୃକ୍ତ ବସର ଡ୍ରାଇଭର ଓ କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା କରାଯାଉଛି । ….

କୋଲକାତାରୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆସୁଥିବା ବସ୍‌ରୁ ବସ୍ତାବସ୍ତା କଏନ୍‌ ମିଳିବା ପରେ ଅଧିକ ଆକ୍ଟିଭ୍‌ ହୋଇପଡ଼ିଛି ସେଲଟ୍ୟାକ୍‌ସ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ୍‌ । ବସ ଯୋଗେ ବେଆଇନ୍‌ ଚାଲାଣ ରୋକିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି କସରତ । ଠିକ୍‌ ଏତିକି ବେଳେ ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ କଟକ ଯାଉଥିବା ସରକାରୀ ବସରୁ ଜବତ୍‌ ହୋଇଛି ବସ୍ତା ବସ୍ତା ଗୁଟ୍‌ଖା ।

ଜବତ ଗୁଟ୍‌ଖାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୭ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ । ଜିଏସଟି ଫାଙ୍କିବାକୁ ସରକାରୀ ବସରେ ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି ୩୫ବସ୍ତା ପାନମସଲାକୁ ସିଜ୍‌ କରିବା ସହ ସଂପୃକ୍ତ ବସ୍‌ର ଡ୍ରାଇଭର ଓ କଣ୍ଟକ୍ଟରଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରା ଉଚରା ଚଳାଇଛି ସେଲଟ୍ୟାକ୍‌ସ ବିଭାଗ ।

ସେପଟେ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ବସର ଡ୍ରାଇଭର କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ସିଧା ସିଧା ଫାଙ୍କିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି । ଯେହେତୁ ସରକାରୀ ବସରେ କୁଲିମାନେ ମାଲ୍‌ ଲୋଡ୍‌ ଅନ୍‌ଲୋଡ୍‌ କରନ୍ତି ତେଣୁ ଏହା ସମ୍ପର୍କରେ ସେ କିଛି ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ  ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ।

ସରକାରୀ ହେଉ କି ବେସରକାରୀ ବସ୍‌ । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ  ଯେ, ଏଭଳି ବେଆଇନ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା ତାହା ନୁହେଁ । ନିୟମିତ ଯାଂଚ ନହେବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ବାରମ୍ବାର ଏମିତି ମାଲ କାରବାର କରୁଛନ୍ତି କିଛି ଅସାଧୁ ବ୍ୟବସାୟୀ । ଡ୍ରାଇଭର-କଣ୍ଟକ୍ଟରଙ୍କ ସହ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ କମିଶନ ଦେଇ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ବେପାର । ଆଉ ଏବେ ଯେତେବେଳେ ଜିଏସଟି ଯାଂଚ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ସେତେବେଳେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି ବେଆଇନ୍‌ ମାଲ୍‌ ଚାଲାଣର ଗୋଟିକ ପରେ ଗୋଟିଏ ଘଟଣା ।

   Related Posts