Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୩୦୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୫ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଓ ବାହାରେ କରାଯାଉଛି ସାନିଟାଇଜ୍
  • ||
  • ବ୍ରିଜରେ ଝୁଲିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଭିତରକନିକା, କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ପାଇଁ ଗତ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||

ଗୁରୁପ୍ରିୟା ଶ୍ରେୟ କାହାର ?

26/07/2018 at 10:54 AM

ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗୁରୁପ୍ରିୟା ସେତୁର ଉଦ୍ଘାଟନ କରିବା ବେଳେ ଏପଟେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ରାଜନୀତି |
ଗୁରୁପ୍ରିୟା ସେତୁ କଂଗ୍ରେସର ସ୍ବପ୍ନ ଓ ପରିକଳ୍ପନା ଥିଲା ବୋଲି ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ,୧୯୮୨ ମସିହାରେ ଜାନକୀ ବଲ୍ଲଭ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହି ସେତୁ ପାଇଁ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଥିଲେ | ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଜେଡି ଶ୍ରେୟ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି | ବିଜେଡି ଏଥିପାଇଁ ଯେମିତି ଶ୍ରେୟ ନେଇଛି ଠିକ ସେମିତି ରାଜ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବା ଦୁର୍ନୀତି ଓ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାରର ଶ୍ରେୟ ନେବେ ବୋଲି ନିରଞ୍ଜନ କହିଛନ୍ତି |
ଅପରପକ୍ଷରେ ଗୁରୁପ୍ରିୟା ସେତୁ କୁ ନେଇ ବିଜେପି ଉଭୟ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି | ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ଗୋଲକା ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗୁରୁପ୍ରିୟା ସେତୁ ଯଦି କଂଗ୍ରେସର ସ୍ବପ୍ନ ଥିଲା ତାହାଲେ ନିଜ ସରକାର ସମୟରେ ନିର୍ମାଣ କଲେଣି କାହିଁକି ? ସେହିଭଳି ଗୁରୁପ୍ରିୟା ସେତୁ ପାଇଁ ବିଜେଡ଼ି ଶ୍ରେୟ ନେବା ବଦଳରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀକୁ ନବୀନ ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କୁ ପିଠି ଥାପୁଡ଼ାନ୍ତୁ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ।
ବିରୋଧୀମାନଙ୍କ ଏଭଳି ଆକ୍ଷେପର ଜବାବ ରଖିଛନ୍ତି ସରକାରୀ ଦଳ ମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ ଆମର ପ୍ରସାଦ ଶତପଥୀ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ , ଗୁରୁପ୍ରିୟାର ଶ୍ରେୟ ବିଜେଡି ସରକାରଙ୍କୁ ଯିବ | ଯଦି ଏହା କଂଗ୍ରେସ ସରକାରଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ଥିଲା ତାହେଲେ ସ୍ବପ୍ନ ପୂରଣ କରୁନଥିଲେ କାହିଁକି ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି | ଗୁରୁପ୍ରିୟା ସେତୁ ବିକାଶ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବ ବୋଲି ସେ ଆଶା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts