Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ୨୧ ଜଣିଆ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଗଠନ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ସାରିଥିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫୁସ୍‌ଫୁସ୍, ଇକମୋ ପଦ୍ଧତିରେ ସୁସ୍ଥ କଲେ ସମ୍ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହର ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୦୫ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ କୃଷକଙ୍କ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା, ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ସମର୍ଥନ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୃଷକ-ସରକାରଙ୍କ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ, ଡିସେମ୍ବର ୯’ରେ ପୁଣି ବୈଠକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଗନ୍ ପଏଣ୍ଟରେ ଗୁଣ୍ଡାରାଜ୍, ଅପରାଧୀଙ୍କଠାରୁ ଜବତ ହେଉଛି ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି

12/09/2019 at 4:13 PM

କଟକ ୧୨|୯: ଗଲା ୨୦ ଦିନ ଭିତରେ କଟକରେ ୨ ଦୁଇଟି ଏନକାଉଣ୍ଟର କରିଛି କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ । ଆଉ ଦୁଇଟିଯାକ ଘଟଣାରେ ଅପରାଧୀଙ୍କ ଠାରୁ ଜବତ ହୋଇଛି ବନ୍ଧୁକ । ଖାଲି ଏତିକି ନୁହେଁ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବା ଅପରାଧୀଙ୍କ ପାଖରୁ ବନ୍ଧୁକ ମିଳିଛି । ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଉଛି ଯେ, କଟକ ଓ ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଂଚଳରେ ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଆତଙ୍କରାଜ ଚଳାଇଛନ୍ତି ଅପରାଧୀ । ଗୋଟାକ ପରେ ଗୋଟିଏ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରୁଛି ସତ, ହେଲେ ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ କାରବାର ଉପରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଗି ପାରିନି ଲଗାମ୍ ।

ଗନ୍ ପଏଣ୍ଟ୍‌ରେ ଗୁଣ୍ଡାରାଜ୍ । ମାଉଜର ମୁନରେ ଲୁଟ୍, ରାହାଜାନୀ, ବଟି ଆଦାୟ । ହାତରେ ଘୋଡ଼ା, ଆଉ ପକେଟ୍‌ରେ ଗୁଳି । ସାରା ସହରକୁ ନିଜ ଇଶାରାରେ ନଚାଇବାକୁ ବି ପଛାଉନାହାନ୍ତି ଅପରାଧୀ । ହେଲେ ପୂଜା ପୂର୍ବରୁ ଏଭଳି ଗୋଟାକ ପରେ ଗୋଟିଏ ହାର୍ଡ଼କୋର୍ କ୍ରିମନାଲଙ୍କୁ ସାବାଡ଼ କରିବାକୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରୁଛି କଟକ କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ । ଆଉ ଧରାପଡ଼ୁଥିବା ସବୁ ଅପରାଧୀଙ୍କ ପାଖରୁ ଜବତ ହେଉଛି ଏକାଧିକ ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅପରାଧୀ ସିନା ଧରାପଡ଼ୁଛନ୍ତି ହେଲେ ଧରାପଡ଼ୁନି ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ କାରବାରର ଖିଅ । କିଭଳି ଏହି ଅପରାଧୀଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚୁଛି ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ ପୋଲିସ ତା’ର ମଧ୍ୟ ଖୋଳତାଡ଼ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି କଟକବାସିନ୍ଦା ।

ପୋଲିସ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ ବଦଳୁଛନ୍ତି । ତା’ ସହିତ ବଦଳୁଛି ଅପରାଧୀ ଓ ଅପରାଧ ଦମନ ରଣନୀତି । ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ନୂଆ ନୂଆ ଟ୍ରିକ୍ ଆପଣାଉଛି ପୋଲିସ । ଜଣକ ପରେ ଜଣଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରାଯାଉଛି । ଗଲା ୨ବର୍ଷ ଭିତରେ କଟକରେ ୨୫ଟି ଏନକାଉଣ୍ଟର କରାଗଲାଣି । ହେଲେ ଏହି ସମୟ ଭିତରେ ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ କାରବାର ଉପରେ କିନ୍ତୁ ଲାଗିପାରିନି ଲଗାମ୍ ।

କେବଳ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ସାବାଡ଼ କଲେ ହେବ ନାହିଁ । ସେମାନଙ୍କ ପାଖକୁ କେଉଁ ସ୍ରୋତରୁ ଏତେ ପରିମାଣରେ ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ ଆସୁଛି ପୋଲିସକୁ ତା’ର ମୂଳ ଖୋଳି ବାହାର କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ସହରର ସୀମାକୁ ସିଲ୍ କରି ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ କାରବାରର କିଙ୍ଗପିନଙ୍କୁ ବାହାର କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

   Related Posts