Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୬୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା: ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ଓଡ଼ିଶା, ୩ ରାତିରୁ ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ ଓ ପବନ ବୋହିବ
  • ||
  • ୨୦୧୭ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ କରିବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ, ୪ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ମିଚିଗାନ ସ୍କୁଲରେ ୧୫ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରର ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ବରପଦା ନିକଟରେ ଦୁଇ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର
  • ||

‘ଗୁଲାବ ସିତାବୋ’ର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଫାରୁଖ ଜାଫରଙ୍କ ପରଲୋକ…

16/10/2021 at 8:04 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୬।୧୦ : ଭେଟେରାନ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଫାରୁକ୍ ଜାଫର ୮୯ ଶେଷ ନିଶ୍ବାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ଫାରୁକ୍ ଜାଫର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଗୁଲାବୋ ସିତାବୋ’ ପାଇଁ ବେଶ ଜଣାଶୁଣା | ତାଙ୍କ ବଡ଼ ଝିଅ ମେହେରୁ ଜାଫର ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ମାଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଠିକ୍ ନଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଚଳିତ ମାସ ଆରମ୍ଭରେ ଲକ୍ଷ୍ମୌର ସାହାରା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ମେହେରୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ଅକ୍ଟୋବର ୪ ରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ସେ ଭଲ ନଥିଲେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୬ ଟା ବେଳେ ତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ଫାରୁକ୍ ଜାଫରଙ୍କ ନାତି ଶାଜ୍ ଅହମ୍ମଦ ଟ୍ୱିଟରରେ ଟ୍ବିଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି କି ଯେ ମୋର ଜେଜେମା, ପୂର୍ବତନ ଏମଏଲସି ଏସଏମ ଜାଫରଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତଥା ଭେଟେରାନ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଫାରୁକ ଜାଫର ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପରଲୋକ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଫାରୁକ୍ ଜାଫର ୧୯୬୩ ମସିହାରେ ଲକ୍ଷ୍ମୌ ବିଦ୍ୟା ଭାରତୀରେ ରେଡିଓ ଆନାଉନ୍‌ସ୍‌ର ଥିଲେ। ୧୯୮୧ ମସିହାରେ ସେ ‘ଉମ୍ରାବ ଜାନ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ପରଦାରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ସେ ରେଖାଙ୍କ ମାଆ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଏହା ସହ ସେ ମିର ଖାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ପିପଲି ଲାଇଭ’ ଏବଂ ଶାହାରୁଖ ଖାନଙ୍କ ସହ ସ୍ବଦେଶ’ରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କୁ ‘ସୁଲତାନ’ରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଫାତିମା ବେଗମ୍ ‘ଗୁଲାବୋ ସିତାବୋ’ରେ ତାଙ୍କର ସ୍ମରଣୀୟ ଚରିତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ ।

   Related Posts