Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||

ରାଜସ୍ଥାନ ଓ ଗୁଜରାଟ ସୀମାଦେଇ ଭାରତ ଭିତରକୁ ୪ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ସୂଚନା ଦେଲା ଆଇବି, ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ହାଇ ଆଲର୍ଟ

20/08/2019 at 12:03 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦|୮: କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଧାର ଉଚ୍ଛେଦ ପରଠୁ ପାକିସ୍ତାନ ଘାଇଲା ବାଘଭଲି ଆଚରଣ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଆସୁଛି । ଯେ କୌଣସି ଉପାୟରେ ଭରତରେ ଅଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ବରାବର ଉଦ୍ୟମ କରିଆସୁଛି । ସଦ୍ୟ ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ ୪ଜଣ ଦୁର୍ଦ୍ଧଶ ଆତଙ୍କବାଦୀ ରାଜସ୍ତାନ ଓ ଗୁଜାରାଟ ସୀମାଦେଇ ଭାରତରେ ପ୍ରବେଶ କରିସାରିଛନ୍ତି ।

ଏମାନେ ଯେ କୌଣସି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ବଡଧରଣର ଅଘଟଣ ଘଟାଇବାର ଆଶଂକା କରାଯାଉଛି । ସେଥିପାଇଁ ରାଜସ୍ଥାନ ଓ ଗୁଜରାତ ପୋଲିସକୁ ଆଲର୍ଟ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ହାଇ ଆଲର୍ଟ ଜାରୀ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଆଇଏସଆଇ ଏଜଣ୍ଟଙ୍କ ସହ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପାସପୋର୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଭାରତରେ ଅନୁପ୍ରେଶ କରିଥିବା ଗୁଇନ୍ଦା ଖବର ହସ୍ତଗତ ହୋଇଛି । ଜଣଙ୍କ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ହସ୍ତଗତ ହୋଇଛି ।

ବିଭିନ୍ନ ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନକୁ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିବାପରେ ଏହି ସବୁ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସ ମୁତୟନ କରାଯାଉଛି । ହୋଟେଲ , ଢାବା, ରେଳଷ୍ଟେଶନ, ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଆଦି ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଉପରେ ଅଧିକ ନଜର ରଖିବା ଲାଗି ପୋଲିସକୁ ଆଡଭାଇଜରୀ ଜାରୀ କରାଯାଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଅଂଚଳରେ ବୁଲେଟପ୍ରୁଫ ପିନ୍ଧିଥିବା ଜବାନମାନଙ୍କୁ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି ।

ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପରଠୁ ଭାରତରେ ବଡଧରଣର ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଉଦ୍ୟମ କରିଆସୁଛି । ଜମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରର ନୌସରା ସେକ୍ଟରରେ ପାକିସ୍ତାନ ପଟୁ ପ୍ରବଳ ଗୁଳିବର୍ଷା ହେଉଛି । ଗତ ରବିବାର ଦିନ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ମୋର୍ଟାର ମାଡ କରିଥିଲା । ଏଥିରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଜବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ଗୋଳାବାରୀ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ସୀମା ପାର କରିବା ଲାଗି ପାକିସ୍ତାନ ଉଦ୍ୟମ କରିଆସୁଛି । ତେବେ ସୀମାରେ ଭାରତୀୟ ଜବାନ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନକୁ କଡା ଜବାବ ଦେଉଛନ୍ତି ।

   Related Posts