Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ସରକାରୀ ଅଫିସ୍ ପାଇଁ ନୂଆ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ : ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ, ଛେପ ପକାଇଲେ ଗଣିବେ ଫାଇନ୍

9/06/2020 at 12:08 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ  ୯।୬: ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି । ଏବେ ସରକାରୀ ଅଫିସ୍ ପାଇଁ ନୂଆ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଜାରି କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର । ସରକାରୀ ଅଫିସରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ମାନିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରିକରିଛି ସାଧାରଣ ପ୍ରାଶାସନ ବିଭାଗ ।

ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଅନୁସାରେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଥିବାବେଳେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଛି । କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଥିବାବେଳେ ମାସ୍କ ନପିନ୍ଧିଲେ ଅଫିସିଆଲ ଇନଡିସିପ୍ଲିନ୍ ବୋଲି ଧରାଯିବ ।

ସେହିଭଳି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ମଧ୍ୟରେ ୨ ମିଟର ସାମାଜିକ ଦୂରତା ପାଳନ ମଧ୍ୟ ଜରୁରୀ ବୋଲି ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାରେ କୁହାଯାଇଛି । କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କରିଡରରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏକାଠି ହେବାକୁ ମନା କରାଯାଇଛି । କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କାମ କରୁଥିବା ସମୟରେ ବାରମ୍ବାର ହାତ ଧୋଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ବୈଠକ କରାଯିବ । କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କ୍ୟାମ୍ପସ ସାନିଟାଇଜ୍ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଅଫିସ୍ ଭିତରେ ଛେପ ପକାଇଲେ ଫାଇନ୍ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଲିଫ୍ଟ ବଦଳରେ ପାହାଚ ଚଢି ଯିବା ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts