Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଗୁଡ଼ିଆ ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ: ୫ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାକୁ ଅକଥ୍ୟ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିବା ଦୁଇ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ୨୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍ , ୧୧ ଲକ୍ଷ ଜରିମାନା

30/01/2020 at 5:38 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦/୦୧– ସାତ ବର୍ଷ ପରେ ସଙ୍ଗୀନ ସଜ୍ଜା। ପୀଡିତା ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମିଳିଲା ନ୍ୟାୟ । ୨୦୧୩ ରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଘଟିଥିବା ଗୁଡିଆ ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମାଲାରେ  ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ଅଦାଲତ ଦୁଇ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ସଜ୍ଜା ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ୫ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ସହ ଅତି ଅମାନୁଷିକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିବା ଦୁଇ ଦୋଷୀ ମନୋଜ ଶାହ ଏବଂ ପ୍ରଦୀପକୁ  ଦିଲ୍ଲୀ ଅଦାଲତ ୨୦ ବର୍ଷ ଲେଖାଁଏ ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡ ସହ ୧୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

 ୨୦୧୩ ମସିହା ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ତାରିଖରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଗାନ୍ଧି ନଗରରେ ଘଟିଥିଲା ଏହି ବର୍ବର ଘଟଣା । ୫ ବର୍ଷର ନାବାଳିକ ଗୁଡିଆ ଘର ଆଗରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ତେବେ ନିଖୋଜର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଘର ପାଖରେ ହିଁ ଗୁଡିଆକୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା । ପରିବାର ଲୋକେ ତୁରନ୍ତ ଗୁଡିଆକୁ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ । ଗୁଡିଆଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବା ବେଳେ, ତାର ଶରୀରରୁ  ତେଲ ବୋତଲ ଓ ମହମ ବତୀ ବାହାର କରିଥିଲେ ଡାକ୍ତର ।

ଗୁଡିଆ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀ ମାନେ ତାକୁ ବଳ ପୂର୍ବକ ରଖି ଏପରି ଅମାନୁଷିକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ମାମଲାରେ ତଦନ୍ତକରି ପୋଲିସ ମନୋଜ ଏବଂ ପ୍ରଦୀପକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୁଡିଆକୁ ଅପହରଣ କରିନେଇ ବନ୍ଧକ ରଖି ଥିଲେ ଏବଂ ତା ସହ ବାରମ୍ବାର ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ। ଏହପରେ ସେତେବେଳେ ୫ ବର୍ଷର ହୋଇଥିବା ନାବାଳିକାକୁ ଅମାନୁଷିକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲେ।

ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମନୋଜ ଓ ପ୍ରଦୀପ ବିରୋଧରେ ଅପହରଣ, ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଦୁଷ୍କର୍ମ , ନିର୍ଯାତନା ଆଦି ଏକାଧିକ ଅଭିଯୋଗ ଦରଜ କରିଥିଲେ । କୋର୍ଟରେ ଏହି ମାମଲାରେ ୫୯ ଜଣଙ୍କ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା ।ଦିଲ୍ଲୀର କଡକଡଡୁମା କୋର୍ଟ ଗତ ୧୮ ତାରିଖ ଦିନ ଏହି ମାମଲାରେ ମନୋଜ ଓ ପ୍ରଦୀପକୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିବା ବେଳେ ଦଣ୍ଡାଦେଶ କୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଥିଲେ । ଗୁରୁବାର ଏହି ଚର୍ଚ୍ଚିତ ମାମାଲାର ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଆସିଛି ।ଘଟଣା ବେଳେ ପୀଡିତା ୫ ବର୍ଷର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ତାଙ୍କୁ ୧୨ ବର୍ଷ ।ସେ ଭୋଗିଥିବା ଅକଥ୍ୟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଲାଗି କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦକୁ ଦୁଇ ଦୋଷୀଙ୍କ ଠାରୁ ଜରିମାନା ବାବଦ ଆଦାୟ ୧୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ତାଙ୍କୁ (ପୀଡିତାଙ୍କୁ) ଦିଆଯିବ ବୋଲି କୋର୍ଟ ତାଙ୍କ ରାୟରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts