Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୬୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୦୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୨୦୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା ଭୀମସାରରେ ଅଘଟଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡି ପୋଡିଗଲା ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ଓ ପ୍ଲାଜମା ବ୍ୟାଙ୍କର ୫ଟି ଫ୍ରିଜର
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||

୫୨୦ କୋଟିର GST ଘୋଟାଲା, ବିଧାୟକଙ୍କ ପୁଅ ସମେତ ଦୁଇ ଗିରଫ

13/11/2020 at 3:44 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ ୧୩/୧୧: ଜିଏସ୍‌ଟି ଘୋଟଲା ମାମଲାରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଜଣେ ବିଧାୟକଙ୍କ ପୁଅଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ୫୨୦ କୋଟି ଜିଏସ୍‌ଟି ଘୋଟଲା କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ସୁନିଲ ହାଇଟେକ୍‌ର ମ୍ୟାନେଜିଂ ଡାଇରେକ୍ଟର ସୁନିଲ ଗୁଟ୍ଟେଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ଜିଏସ୍‌ଟି ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ମହାନିର୍ଦେଶାଳୟର ମାହାରାଷ୍ଟ୍ର ଶାଖାର ଟିମ୍‌। ସୁନିଲ ଗୁଟ୍ଟେଙ୍କ ପିତା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି। ସୁନିଲଙ୍କ ସମେତ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ବିଜେନ୍ଦ୍ର ରାଙ୍କାକୁ ବି ଗିରଫ କରିଛି ଜିଏସ୍‌ଟି ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ଟିମ୍‌।

ତେବେ ଏହି ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜିଏସ୍‌ଟି ଘୋଟାଲର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଜିଏସ୍‌ଟି ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ଟିମ୍‌ ଏବେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ହେଉଥିବା ଠକେଇ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ସହ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ନକଲି ବିଲ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ସୁନିଲ ହାଇଟେକ୍‌ ଇଞ୍ଜିନିୟର୍ସ ଇନ୍‌ପୁଟ୍‌ ଡେସ୍କ କ୍ରେଡିଟ୍‌ ହାସଲ କରିଛି। ଏହା ପରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଦ୍ରବ୍ୟ ବା ସେବା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିନାହିଁ। ଏହା ସହ କମ୍ପାନୀର କାରବାର ବଢ଼ାଇ ଦେଖାଉଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ। ଏଭଳି ଡାଟା ଦେଖାଇ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଅଧିକ ଲୋନ୍‌ ବା କ୍ରେଡିଟ୍‌ ଲିମିଟ୍‌ ପ୍ରାପ୍ତ କରୁଥିବା ନେଇ ଡିଜିଜିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଘୋଟଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁନିଲ ରତ୍ନାକର ଗୁଟ୍ଟେଙ୍କ ବାପା ରତ୍ନାକାର ଗୁଟ୍ଟେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି। କମ୍ପାନୀ ସୁନିଲ ହାଇଟେକ୍‌ରେ ବି ସେ ଡାଇରେକ୍ଟର ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ଦେଶକ ଭାଇ ୨୦୧୮ରେ ମିଥ୍ୟା ଜିଏସ୍‌ଟି ରିଫଣ୍ଡ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବା ମାମଲାରେ ଗିରଫ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ।

ସୁନିଲଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ନାଁରେ ବି ମାମଲା ରହିଛି। ରତ୍ନାକର ଏକ ଚିନି ମିଲ୍‌ର ମାଲିକ ଥିବା ବେଳେ ୨୦୧୭ରେ ୩୨୮ କୋଟି ଲୋନ୍‌ ଘୋଟାଲା ମାମଲରେ ତାଙ୍କ ନାଁରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା ପୋଲିସ। ୨୨୯୮ କୃଷକଙ୍କ ନାଁ ଦେଇ ଲୋନ୍‌ ନେଇଥିଲେ ରତ୍ନାକର। ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ କୃଷକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି।  

   Related Posts