Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏକ ନମ୍ବର, ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୩୦୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୫ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଓ ବାହାରେ କରାଯାଉଛି ସାନିଟାଇଜ୍
  • ||
  • ବ୍ରିଜରେ ଝୁଲିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଭିତରକନିକା, କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ପାଇଁ ଗତ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||

ବାହାଘର ଦିନେ ପୂର୍ବରୁ ବର ଏମିତି କଣ କଲା ଯେ କନ୍ୟାର ପାଲିଙ୍କି ପହଁଚିଲା ଆଉ କୋଉଠି, ଜାଣନ୍ତୁ

25/12/2018 at 2:49 PM

ହିସାର ୨୫/୧୨ : ବିବାହ ଠିକ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ବିବାହ ପାଇଁ ତାରିଖ ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା ହୋଇଯାଇଥିଲା | ବର ପକ୍ଷ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇକି ଯିବାପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାବେଳେ କନ୍ୟା ପକ୍ଷ ଝିଅ ବିବାହ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଥିଲେ | ବିବାହର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ଯୁବକକୁ ଗାଁର କିଛି ଲୋକେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ | ଯେଉଁ ଯୁବକର ବାହାଘର ହେବାକୁ ଥିଲା ସେହି ଯୁବକ ଆକ୍ରମଣ କରାଇଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା | ଏହା ଜାଣିବାପରେ ଝିଅ ଘରଲୋକେ ବିହାଘର ଭାଙ୍ଗିଦେଇଥିଲେ | ଝିଅ ଘରଲୋକେ ସଂଗେ ସଂଗେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଗାଁରେ ଝିଅର ବାହାଘର ବାହାଘର ଠିକ କରିଦେଲେ | ପରଦିନ ସକାଳୁ ଯେମିତି ସବୁ ହେବ କଥା ହେଲା | ପୁଅ ଘରଲୋକେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ଆସିଲେ | ବାହାଘର ହେଲା, ଝିଅ ବିଦା ହେଲା |


ଘଟଣା ଏହିଭଳି :
ଉକଲାନା ଅଂଚଳରେ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ବାହାଘର ଅନ୍ୟ ଏକ ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ସହ ଠିକ ହୋଇଥିଲା | ଗତକାଲି ଅର୍ଥାତ ସୋମବାର ଦିନ ଥିଲା ବାହାଘର | ରବିବାର ଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସେହି ଗାଁର ଜଣେ ଯୁବକ ଉପରକୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା | ଯୁବକଙ୍କୁ ନିଶାରର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା | ଯୁବକ ଜଣକ ନିଜ ବୟାନରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଯେଉଁ ଯୁବକର ବାହାଘର ଅଛି ସେ ହିଁ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ | ଏହା ଶୁଣି ପରିବାର ଲୋକେ ରାଗି ଯାଇଥିଲେ | ଏମିତି ଜଣେ ଯୁବକ ସହ ସେମାନେ ନିଜ ଝିଅ ବାହା ଦେବେନାହିଁ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ | ଏମିତି ଯୁବକ ସହ ନିଜ ଝିଅକୁ ବାହାଦେଲେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ଭାବି ବାହାଘର ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ ଝିଅ ପକ୍ଷ |


ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା | ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସମ୍ଭାଳିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା | ପୋଲିସ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରି ଗାଁରେ ପୋଲିସ ମୃତୟନ କରିଥିଲା |ଏହାପରେ ଝିଅର ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ବାହାଘର ଠିକ କରାଗଲା | ସୋମବାର ଦିନ, ଅର୍ଥାତ ପୂର୍ବରୁ ଯେଉଁ ତିଥିରେ ବାହାଘର ଠିକ ହୋଇଥିଲା ସେହି ତିଥିରେ ହିଁ ବାହାଘର ହେଲା | ବାହାଘର ତାରିଖ ବଦଳିନଥିଲା | ବଦଳିଥିଲା କେବଳ ବର |


ଏହା ଶୁଣି ପୂର୍ବରୁ ଠିକ ହୋଇଥିବା ବର ପକ୍ଷ ରାଗିଯାଇ ଗାଁ ଭିତରକୁ ବରକୁ ଯିବାକୁ ଦେଲେନାହିଁ | ଗାଁ ରାସ୍ତା ସିଲ କରି ସମସ୍ତ ବର ପକ୍ଷ ରାସ୍ତାରେ ଜଗି ରହିଲେ | ପୋଲିସ ଆସି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରୁ ହଟାଇ ବରଯାତ୍ରୀ ଯିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଦେଇଥିଲା |

   Related Posts