Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନରେ ଫୁଟିଲା ଲଙ୍କା ବାଣ : କିଲୋ ପ୍ରତି ୪୦୦ ଟଙ୍କା

16/03/2019 at 3:13 PM

କରାଚୀ ୧୬/୩ : ପାକିସ୍ତାନରେ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଫୁଟୁଛି ଲଙ୍କା ବାଣ | ଶୁଣିକି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିବ ନିଶ୍ଚୟ | ପାକିସ୍ତାନରେ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଦାମ ଆକାଶ ଛୁଆଁ | ଲଙ୍କା ଦାମ କିଲୋ ପ୍ରତି ୪୦୦ ଟଙ୍କା | ଏପଟେ ଟମାଟୋ ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଆକାଶ ଛୁଆଁ | ସରକାର ମଧ୍ୟ ଏହି ୨ ପରିବା ନ ବିକିବା ପାଇଁ ଜୋରିମାନା ଲଗାଇଛନ୍ତି |


ଫେବୃଆରୀ ୧୪ ତାରିଖରେ ପୁଲୱାମା ହମଲାରେ ୪୦ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନ ସହିଦ ହେବା ପରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରିବା ସପ୍ଲାଏ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲା | ଯାହାଫଳରେ ପାକିସ୍ତାନ ପରିବା ବଜାରରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା | ସେହି ସ୍ଥିତି ଏବେ ଯାଏଁ ସୁଧୁରିନି | ଭାରତ ପରିବା ସପ୍ଲାଏ ବନ୍ଦ କରିଦେବା ଦ୍ୱାରା ପାକିସ୍ତାନରେ ୨୪ ଟଙ୍କା କିଲୋ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ଟମାଟୋ ଏବେ ୨୦୦ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି | ଧୀରେ ଧୀରେ ବଜାରରୁ ଟମାଟୋ ଗାୟବ ହେବାରେ ଲାଗିଛି | ଏତେ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଟମାଟୋ କିଣିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରୁନାହାନ୍ତି |


ଟମାଟୋ ଭଳି କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ରାଗ ହୋଇଯାଇଛି | ୨୦୧୮ ମସିହାରେ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା କିଲୋ ପ୍ରତି ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ ଏବେ ଏହା ବଢି ୪୦୦ ଟଙ୍କା ହୋଇଯାଇଛି | ପରିବା ଦୋକାନରୁ ଲଙ୍କା ପୁରା ଗାୟବ ହୋଇଗଲାଣି |


ଅପରପକ୍ଷରେ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଏହି ୨ଟି ପରିବା ନ ବିକୁଥିବା ଯୋଗୁଁ ପରିବା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଉପରେ ଜୋରିମାନା ଲଗାଇଛନ୍ତି | ସରକାର ଏହି ୨ ପରିବା ପାଇଁ ଏକ ଦର ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି | ସେହି ଦରରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟରେ ପରିବା ବିକ୍ରି କଲେ ଜୋରିମାନା ଲାଗିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସରକାର | ଭାରତ ଛଡା ସିଂହ ଏବଂ ବେଲୁଚିସ୍ତାନରୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଟମାଟୋ ଏବଂ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ସପ୍ଲାଏ ହୋଇଥାଏ | କିନ୍ତୁ କାମ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଭଲ ଫସଲ ହୋଇନଥିବାରୁ ଏହି ୨ଟି ସ୍ଥାନରୁ ମଧ୍ୟ ଟମାଟୋ ଏବଂ ଲଙ୍କା ଆବଶ୍ୟକ ପରିମାଣର ଆସିପାରୁନାହିଁ |

   Related Posts