Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||

ଫେସବୁକ୍, ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ, ହଟଷ୍ଟାରର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ୩୦ ଦିନ ପାଇଁ କଲେ ଏଭଳି ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ

25/03/2020 at 9:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୫।୩: ଭିଡିଓ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ଏବଂ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ସାଇଟ୍ ଫେସବୁକ୍ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେମାନେ ତାଙ୍କ ନେଟୱର୍କରୁ ଭିଡିଓ ପ୍ରବାହର ଚାପକୁ ହ୍ରାସ କରିବେ କାରଣ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଅଧିକ ଜରୁରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଏହା ଏହାର ପ୍ଲାଟଫର୍ମରୁ ସ୍ଥାନ ରହିପାରିବ | ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଅବଧି ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ନିଜ ଘରେ ରହିବା କାରଣରୁ ନେଟୱର୍କ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିଛି |

ଆମାଜନ ପ୍ରାଇମ ଭିଡିଓ ଟେଲି ଯୋଗାଯୋଗ ନେଟୱର୍କ ଭିତ୍ତିଭୂମି ଉପରେ ଚାପକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ସୋମବାର ଦିନ ଏହାର ଭିଡିଓ ଷ୍ଟ୍ରିମିଙ୍ଗର ବିଟ୍ ରେଟ୍ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା । ଏକ ଭିଡିଓର ବିଟ୍ ରେଟ୍ ଏହାର କ୍ବାଲିଟି ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିଥାଏ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏହା ଦର୍ଶାଏ ଯେ, କେତେ ତଥ୍ୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହେଉଛି | କୌଣସି ଭିଡିଓର ବିଟ୍ ରେଟ୍ ଅଥିକ ହେବାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଭିଡିଓର କ୍ବାଲିଟି ଭଲ ହେବା ଉଚିତ୍ |

ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ କେନ୍ ଫ୍ଲୋରେନ୍ସ ଏକ ଇମେଲ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସଙ୍କଟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଟେଲିକମ୍ ନେଟୱର୍କରେ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସର ଟ୍ରାଫିକକୁ ୨୫% ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ଏକ ଉପାୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛୁ। ତେଣୁ ଗ୍ରାହକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ଲାନ୍ ସହିତ ଆସୁଥିବା ଗୁଣବତ୍ତା ପାଇବା ଜାରି ରହିବ |

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ ନେଟୱାର୍କକୁ ବହୁତ ଆରାମ ଦେବ ଏବଂ ଆସନ୍ତା ୩୦ ଦିନ ପାଇଁ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଭାରତରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ। ଫେସବୁକ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଟେଲିକମ୍ ନେଟୱର୍କରେ କୌଣସି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଜାମ୍ କୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଆମେ ଭାରତରେ ଫେସବୁକ୍ ଏବଂ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଭିଡିଓର ବିଟ୍ ରେଟ୍ କୁ ସାମୟିକ ଭାବେ ହ୍ରାସ କରିବୁ । ୟୁରୋପରେ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ଏବଂ ଫେସବୁକ୍ ମଧ୍ୟ ସମାନ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ।

ହଟଷ୍ଟାର ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ଟେଲିକମ୍ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀଙ୍କ ଏକ ସଂଗଠନ ସେଲୁଲାର୍ ଅପରେଟର୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (COAI) ନିକଟରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଏହି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ ନେଟୱର୍କରେ ଭାର କମାଇବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛି। ଏହି ସମୟରେ, ହଟଷ୍ଟାର ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହାର ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଥିବା ଭିଡିଓର ବିଟ୍‌ ରେଟ୍ ନେଟୱାର୍କର ସ୍ଥିତି ଅନୁଯାୟୀ ଚାଲିବାକୁ ଯାଉଛି। ତେବେ ସେ ତାଙ୍କ HD (ହାଇ ଡେଫିନେସନ୍) ଷ୍ଟ୍ରିମରେ ଭିଡିଓର ବିଟ୍ ରେଟ୍ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି |

   Related Posts