Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ଛିଡିଲାନି ଭାଗବଣ୍ଟା, ଦୁଇ ପିସ୍ ମାଂସ ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଭଉଣୀ
  • ||
  • କଟକ : ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି ହେଲେ ପ୍ରଫେସର ସଞ୍ଜୟ ନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଅପ୍ରେଲ ୫ରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୦୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମେ’ ରେ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ ପରେ ବଡ ଘୋଷଣା କଲା ଦଳ
  • ||
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||

ନିଜ ଭିଟାମାଟିରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ବିପୁଳ ସ୍ୱାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା, ଅଦ୍ଭୂତପୂର୍ବ ଅନୁଭୂତି ବୋଲି କହିଲେ : ନିଜ ସାଇକଲ ପ୍ରତି ଥିବା ଦୁର୍ବଳତା ବଖାଣିଲେ

10/06/2019 at 1:30 PM

ବାଲେଶ୍ୱର ୧୦/୬ : ବାଲେଶ୍ୱର ସାଂସଦ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଦୁଇଟି ବିଭାଗର ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାପରେ ଗତକାଲି ରାତିରେ ନିଜ ନୀଳଗିରି ସ୍ଥିତ ନିଜ ଭିଟାମାଟି ଗୋପୀନାଥପୁର ଶାସନକୁ ଆସିଥିଲେ । ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗାଁରେ ବିପୁଳ ସ୍ୱାଗତ ସମ୍ବର୍ଧନା ଜଣାଇଥିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ । ବାଜା, ବାଣ ଫୁଟାଇ ପ୍ରତାପଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇଥିଲା । କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜ ଭଙ୍ଗା କୁଡ଼ିଆରେ ରାତ୍ରି ଯାପନ କରିଥିଲେ । ପ୍ରତାପଙ୍କୁ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାଇଁ କର୍ମୀମାନେ ବେଶ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇପଡିଥିଲେ ।

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଗତକାଲି ନିଜ ଗାଁରେ ପ୍ରଥମଥର ଭାବେ ପାଦ ପକାଇଥିଲେ । ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ବେଶ ଉତ୍ସାହିତ ଥିଲେ । ସେହି ଭଙ୍ଗା କୁଡ଼ିଆରୁ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଗୋସେବା ଓ ଦେଶସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ନିଜର ସାଧାରଣ ଜୀବନ ଶୈଳୀ ପାଇଁ ବେଶ ପରିଚିତ ପ୍ରତା ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ । ନିଜର ସଚ୍ଚୋଟପଣିଆକୁ ତାଙ୍କର ଅଳଙ୍କାର ବୋଲି ଭାବନ୍ତି ପ୍ରତାପ । କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାପରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ନିଜ କୁଡ଼ିଆରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଥିଲେ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ।

ପ୍ରତାପ କହିଛନ୍ତି ଗୋପୀନାଥପୁର ଗାଁ ଏବଂ ସେହି କୁଡ଼ିଆ ଘର ତାଙ୍କର ଅତି ପ୍ରିୟ । ତାଙ୍କର ବାଲ୍ୟକାଳ ସେହି କୁଡ଼ିଆ ଘରେ କଟିଛି । ସେହି ଭଙ୍ଗା କୁଡ଼ିଆରେ ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ମା ମଧ୍ୟ ରହୁଥିଲେ । ଭାଇ ଭଉଣୀ ସମସ୍ତେ ସେହି ଘରେ ରହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପ୍ରତାପଙ୍କ ବାପା ସେହି କୁଡ଼ିଆରେ ଅଳ୍ପ ସମୟ ରହିଥିଲେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ସେହି ଘର ପ୍ରତି ଦୁର୍ବଳତା ରହିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପ୍ରତାପ । ବିପୁଳ ଭୋଟରେ ବିଜୟୀ ହେବ ପରେ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାପରେ ସେହି ଗାଁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ତୀର୍ଥଭୂମି ହୋଇଯାଇଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ । ଗ୍ରାମବାସୀ ତାଙ୍କୁ ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ସ୍ୱାଗତ ଜଣାଇଥିଲେ ତାହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅଦ୍ଭୂତପୂର୍ବ ଅନୁଭୂତି ଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ବେକାରୀ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଥିଲେ । ବାଲେଶ୍ଵର ତଥା ନୀଳଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ବନ୍ଦ ପଡିଥିବା କାରଖାନା ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ସେ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ପୁନଃଚାଲିବା ଅବସ୍ଥାରେ ନଥିବା କାରଖାନାକୁ ହଟାଇ ସେଠାରେ ନୂଆ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ପ୍ରତାପ ।

ନିଜ ସାଇକଲ ପ୍ରତି ଥିବା ଦୁର୍ବଳତା ମଧ୍ୟ ବଖାଣିଥିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ । ମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ଜଣେ ସାଇକଲ ଚଢି ପାରିବନି ବୋଲି କେଉଁଠି ଲେଖା ହୋଇନି । ରିଲିଫ ଆଣିବା ପାଇଁ ଜଣେ ତାଙ୍କ ସାଇକଲ ନେଇ ଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଆଉ ଫେରିନଥିଲା । ପରେ ସେ ଚେଷ୍ଟା କରି ମଧ୍ୟ ନିଜ ସାଇକଲ ଫେରି ପାଇନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଯେଉଁ ସାଇକଲ ତାଙ୍କୁ ଦେଶ ବିଦେଶରେ ଏତେ ପରିଚୟ ଦେଇଛି ସେହି ସାଇକଲକୁ ଛାଡିବା ଏକ ବେଇମାନି ସଦୃଶ୍ୟ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।   

   Related Posts