Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଆସୁଛି ବିକଳ୍ପ, ଆମାଜନ୍‌ ଏବଂ ଫ୍ଲିପ୍‌କାର୍ଟକୁ ଟକ୍କର ଦେବ ସରକାରଙ୍କ ଓଏନ୍‌ଡିସି ଆପ୍‌, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି ବିଶେଷତ୍ୱ

12/07/2021 at 5:28 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୨/୦୭: ସରକାର ୟୁପିଆଇକୁ ଆଧାର କରି ନିଜର ନେଟ୍‌ୱାର୍କ ଫର୍‌ ଡିଜିଟାଲ୍‌ କମର୍ସ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ସରକାର ଏହି ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମ ଜରିଆରେ ବିକ୍ରେତା ଏବଂ ଲଜିଷ୍ଟିକ୍‌ ସେବା କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କ ସହ କିଣୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସଂଯୋଗ କରିବାକୁ ଯୋଜନା ରଖିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଯଦି ସରକାରଙ୍କ ଏହି ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମ ଓଏନ୍‌ଡିସି ମଡେଲ୍‌ ସଫଳ ହୁଏ ତେବେ ଏହା ଆମାଜନ୍‌ ଏବଂ ଫ୍ଲିପ୍‌କାର୍ଟ ଭଳି କମ୍ପାନୀଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦିତା କରିପାରିବ । ୟୁପିଆଇ ଭିଳି ବଡ଼ ବଡ଼ ବେସରକାରୀ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ଏଥିରେ ଯୋଡ଼ି ହେବା ନେଇ ସରକାର ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି । ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ, ଓଏନ୍‌ଡିସି ଇ-ମେଲ୍‌ ଭଳି ହେବ । ଯେଉଁଥିରେ ମେଲ୍‌ ପଠାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ଏହା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଗୋଟିଏ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମର ହୋଇଥିବା ଜରୁରୀ ନୁହେଁ । ଜଣେ ଗୁଗୁଲ୍‌ର ହୋଇପାରେ ତ ଆଉଜଣେ ୟାହୁର ହୋଇପାରନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।

ଏହି ନେଟ୍‌ୱାର୍କରେ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଲଗ୍‌ ଇନ୍‌ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଏଥି ସହିତ ନିଜର ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ ପ୍ରଡକ୍ଟ ଏବଂ ସର୍ଭିସେସ୍‌ର ଚୟନ କରିପାରିବେ ଉପଭୋକ୍ତା । ସ୍ଥାନ ହିସାବରେ ବିକ୍ରେତାଙ୍କ ହିସାବ ଲିଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ । ଏଥିରେ ଅନେକ ପ୍ରଡକ୍ଟର ଦାମ୍‌ ସହ ଡିଟେଲ୍ସ୍‌ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ୍‌ ରହିବ । କିଣୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ମନ ମୁତାବକ ବିକ୍ରେତାଙ୍କ ଚୟନ କରିପାରିବେ । ତେବେ ଏହା ଲଞ୍ଚ୍‌ ହେବା ପରେ ଏହାର ଲୋକପ୍ରିୟତା କେତେ ରହିବ ସେ ନେଇ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।  

   Related Posts