Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

କରୋନା ଲଢେଇରେ ସରକାରଙ୍କ ଆଉ ଏକ ଯୋଜନା : ସିଲ୍ କଲେ ସମସ୍ତ ଜଳପଥ

31/03/2020 at 10:28 AM

ପାନିପତ ୩୧/୦୩ : କରୋନାର ଭୟାବହ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି | ସତ ଚେଷ୍ଟା ସତ୍ୱେ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇପାରୁନାହିଁ | ହରିୟାଣାରେ କରୋନା ଭାଇରସ ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ ଜିତିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଯୋଜନା ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଲକଡାଉନ ପରେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସୀମା ସିଲ୍ କରାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟର ୧୬୦ ଜଳପଥକୁ ଡଙ୍ଗା ସାହାଯ୍ୟରେ ସିଲ କରାଯାଇଛି | ରାଜ୍ୟର କାହାକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ କି କାହାକୁ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଦିଆଯାଉନାହିଁ । ଏସପି ଏବଂ ଡିଏସପି ନିଜେ ଘେରାବନ୍ଦୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ଲାଲ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜୟ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ କେଶାନି ଆନନ୍ଦ ଆରୋରା ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ରହୁଥିବା ହରିୟାଣାର ଲୋକଙ୍କୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଲକଡାଉନ୍ ଉଲ୍ଲଂଘନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ରାଜ୍ୟରେ ୬୧୦ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଯାଇଛି ଓ ୭୪୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ୩୪୦୭ ଟି ଗାଡି ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏଡିଜିପି ଆଇନ ଏବଂ ଅର୍ଡର ନବଦୀପ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶ୍ରମିକ ତଥା ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ସମସ୍ତ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ସୀମାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସିଲ୍ କରିଛି। ଏଥିସହିତ ହରିୟାଣାରେ ୪୬୨ ଅସ୍ଥାୟୀ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି।

ଘରୋଣ୍ଡାର ହରିୟାଣା ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଯମୁନା ନଦୀରେ ଯାତାୟାତ କରୁଥିବା ଡଙ୍ଗାକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଡଙ୍ଗାରେ ଯମୁନାରେ ଜନସାଧାରଣ ଏବଂ ବାଇକ୍ ପରିବହନ ଚାଲିଥିଲା। ଖୋଲା ଜଳପଥ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସେବା ବ୍ୟତୀତ ସାଧାରଣ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ ତଥା ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଯାନବାହାନରେ ମାଲ ପରିବହନ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି | ଲୋକମାନେ ଅନାବଶ୍ୟକ ସ୍ଥଳେ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ |

   Related Posts