Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବୁଧବାର ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ଦିନକିଆ ସିରିଜ୍
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ପିଆଜ ରପ୍ତାନୀ ବନ୍ଦ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର

29/09/2019 at 4:01 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏବେ ପିଆଜ ରପ୍ତାନୀ ବନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି । ଦେଶର କେତକସ୍ଥାନରେ ପିଆଜ ଦର ୮୦ରୁ୯୦ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଲାଣି । ଏଥିପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପିଆଜ ରପ୍ତାନୀ ଉପରେ କଟକଣା ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ବିଦେଶ ବ୍ୟାପାର ମହାନିର୍ଦେଶାଳୟ ଏହି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଦିଲ୍ଲୀର ସହ ଦେଶର ଅନ୍ୟ କେତକ ସ୍ଥାନରେ ପିଆଜ କିଲୋ ୬୦ରୁ ୮୦ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ବନ୍ୟା ଯୋଗୁଁ ପିଆଜ ଦର ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନିଜର ବଫର ଷ୍ଟକରୁ ୫୦ହଜାର ଟନ୍ ପିଆଜ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୫ ତାରିଖରେ ଉପଭୋକ୍ତା ମାମଲା ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ପରିସଂଖ୍ୟାନ ଅନୁସାରେ ଦିଲ୍ଲୀ , ମୁମ୍ବଇ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୌରେ ପିଆଜର ଖୁଚୁରା ଦର ପ୍ରତି କିଲୋ ୬୦ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। କାନପୁରରେ ୭୦ ଟଙ୍କା ଓ ପୋର୍ଟବ୍ଲେୟାରରେ ୮୦ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

   Related Posts