Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଟିକାକରଣ ଏକ କୋଟି ପାର, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୪୫୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୬୭୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୁନ ୨୪ରେ ବୈଠକ ଡାକିଲେ କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି, ଦଳୀୟ କନ୍ଦଳ ନେଇ ହେବ ମାନସମନ୍ଥନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସେବନକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ଗୋଡାଇଲେ ଯୁବକ, ୩ ଗିରଫ, ୧୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ଦ୍ବାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅନେକ ଅର୍ଗାନ୍ ରହୁନି ସୁରକ୍ଷିତ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ୫୦ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୋନ୍ : ‘ଆପଣଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କନଫର୍ମ୍, ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଅ’
  • ||
  • ଇଟ୍ଟାନଗର : ପୁଣି ଥରିଲା ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଇଟ୍ଟାନଗରରେ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟବହାର ହେବ ଷ୍ଟେରଏଡ୍ – ନିରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ଅପେକ୍ଷା ତୃତୀୟ ଲହର ପ୍ରଭାବ କମ୍, ତଥାପି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ – ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ କାମୁଡିଦେଲା ସାପ, ଚାଲିଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ସେଦିନ ସେ କାଳ ରାତିରେ ଶୁଭସ୍ମିତା ବି ସାଜିଥିଲା ଦେବଦୂତ, ପାଣିରୁ ଛାଣି ଆଣିଥିଲା ଅନେକ ଜୀବନ : ତାକୁ କିନ୍ତୁ ଭୁଲିଗଲେ ସରକାର

10/01/2019 at 3:22 PM

ହୁକିଟୋଲା ଡଙ୍ଗା ବୁଡ଼ି ଘଟଣା ମନେ ପଡ଼ିଲେ ଏବେ ବି ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରି ଉଠେ । ହେଲେ ଏତେ ବଡ଼ ଅଘଟଣ ସମୟରେ ନିଜ ସାହାସିକତାର ପରିଚୟ ଦେଇଥିଲା କୁଜଙ୍ଗ ହସିଣା ଗାଁର ଶୁଭସ୍ମିତା । ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ବଞ୍ଚାଇଥିଲା ଦଶ ଜୀବନ ।ହେଲେ ଶୁଭସ୍ମିତାକୁ ସାବାସୀ ଦେବାକୁ ଭୁଲିଗଲା ପ୍ରଶାସନ ।

କୁଜଙ୍ଗ ହସିଣା ଗାଁର ଶୁଭସ୍ମିତା ସାହୁ । ଜାନୁଆରୀ ୨ ତାରିଖ ହୁକିଟୋଲା ଡଙ୍ଗା ବୁଡ଼ି ଘଟଣାରେ ସେ ସାଜିଥିଲା ଦେବ ଦୂତ । ଘଟଣା ଦିନ ଡଙ୍ଗାରେ ଥିଲା ଏଇ ସାହାସୀ ଝିଅଟି । ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଯେତେବେଳେ ଡଙ୍ଗା ଓଲଟିଲା, ବୁଡ଼ିଗଲେ ୫୦ ଯାତ୍ରୀ । ଆଉ ସେତିକିବେଳେ  ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇଦେଇଥିଲା ଶୁଭସ୍ମିତା । ପିଲା ଠୁ ବଡ଼ ଯାହାକୁ ପାଇଲା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭିଡିଆଣି କୂଳରେ ଲଗାଇଦେଲା । ବଡ଼ ପାଟିରେ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଚିତ୍କାର କଲା । ଫଳରେ ଆଖ ପାଖରେ ଥିବା ଲୋକ ବି ଧାଇଁ ଆସି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଗିଥିଲେ ।ତେବେ ନିଜ ଭଉଣୀର ୪ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିନଥିଲା ଶୁଭସ୍ମିତା । ପରଦିନ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଲା ଝିଆରୀର ମୃତ ଦେହ । 

ଡଙ୍ଗାବୁଡ଼ି ଘଟଣାରେ ଅନେକ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇଥିବା ୨ ଭଉଣୀ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଏବଂ ସବିତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ସବୁଠି । ସରକାର ସାବାସୀ, ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସବୁ ଦେଲେ । ଗଣମାଧ୍ୟମ ବି ୨ ଭଉଣୀଙ୍କ ପ୍ରଶଂସାରେ ଶତମୁଖ । ହେଲେ ଶୁଭସ୍ମିତା କଥା ଭୁଲିଗଲେ ସମସ୍ତେ । ତେବେ  ସାହାସୀ ଝିଅକୁ ବାବା ବଳିଆ ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ବେଳେ ନିଜ ପର ଦେଖିନଥିବା ଏହି ଝିଅଟି ମଧ୍ୟ ସାବାସୀର ହକ୍‌ଦାର । ଏକଥା ପ୍ରଶାସନ ଭୁଲିଗଲେ କେମିତି ହେବ ?

   Related Posts