Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସେଦିନ ସେ କାଳ ରାତିରେ ଶୁଭସ୍ମିତା ବି ସାଜିଥିଲା ଦେବଦୂତ, ପାଣିରୁ ଛାଣି ଆଣିଥିଲା ଅନେକ ଜୀବନ : ତାକୁ କିନ୍ତୁ ଭୁଲିଗଲେ ସରକାର

10/01/2019 at 3:22 PM

ହୁକିଟୋଲା ଡଙ୍ଗା ବୁଡ଼ି ଘଟଣା ମନେ ପଡ଼ିଲେ ଏବେ ବି ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରି ଉଠେ । ହେଲେ ଏତେ ବଡ଼ ଅଘଟଣ ସମୟରେ ନିଜ ସାହାସିକତାର ପରିଚୟ ଦେଇଥିଲା କୁଜଙ୍ଗ ହସିଣା ଗାଁର ଶୁଭସ୍ମିତା । ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ବଞ୍ଚାଇଥିଲା ଦଶ ଜୀବନ ।ହେଲେ ଶୁଭସ୍ମିତାକୁ ସାବାସୀ ଦେବାକୁ ଭୁଲିଗଲା ପ୍ରଶାସନ ।

କୁଜଙ୍ଗ ହସିଣା ଗାଁର ଶୁଭସ୍ମିତା ସାହୁ । ଜାନୁଆରୀ ୨ ତାରିଖ ହୁକିଟୋଲା ଡଙ୍ଗା ବୁଡ଼ି ଘଟଣାରେ ସେ ସାଜିଥିଲା ଦେବ ଦୂତ । ଘଟଣା ଦିନ ଡଙ୍ଗାରେ ଥିଲା ଏଇ ସାହାସୀ ଝିଅଟି । ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଯେତେବେଳେ ଡଙ୍ଗା ଓଲଟିଲା, ବୁଡ଼ିଗଲେ ୫୦ ଯାତ୍ରୀ । ଆଉ ସେତିକିବେଳେ  ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇଦେଇଥିଲା ଶୁଭସ୍ମିତା । ପିଲା ଠୁ ବଡ଼ ଯାହାକୁ ପାଇଲା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭିଡିଆଣି କୂଳରେ ଲଗାଇଦେଲା । ବଡ଼ ପାଟିରେ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଚିତ୍କାର କଲା । ଫଳରେ ଆଖ ପାଖରେ ଥିବା ଲୋକ ବି ଧାଇଁ ଆସି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଗିଥିଲେ ।ତେବେ ନିଜ ଭଉଣୀର ୪ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିନଥିଲା ଶୁଭସ୍ମିତା । ପରଦିନ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଲା ଝିଆରୀର ମୃତ ଦେହ । 

ଡଙ୍ଗାବୁଡ଼ି ଘଟଣାରେ ଅନେକ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇଥିବା ୨ ଭଉଣୀ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଏବଂ ସବିତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ସବୁଠି । ସରକାର ସାବାସୀ, ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସବୁ ଦେଲେ । ଗଣମାଧ୍ୟମ ବି ୨ ଭଉଣୀଙ୍କ ପ୍ରଶଂସାରେ ଶତମୁଖ । ହେଲେ ଶୁଭସ୍ମିତା କଥା ଭୁଲିଗଲେ ସମସ୍ତେ । ତେବେ  ସାହାସୀ ଝିଅକୁ ବାବା ବଳିଆ ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ବେଳେ ନିଜ ପର ଦେଖିନଥିବା ଏହି ଝିଅଟି ମଧ୍ୟ ସାବାସୀର ହକ୍‌ଦାର । ଏକଥା ପ୍ରଶାସନ ଭୁଲିଗଲେ କେମିତି ହେବ ?

   Related Posts