Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ହସ୍ପିଟାଲ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ରାସ୍ତାରେ ହିଁ ଶେଷ ହୋଇଗଲା ସରକାରୀ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସର ଅକ୍ସିଜେନ, ଅଧା ବାଟରେ ଚାଲିଗଲା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ

9/08/2020 at 12:48 PM

ମାଧେପୁରା ୦୯/୦୮ : ସାରା ଦେଶକୁ କରୋନା ମହାମାରୀ କବଳିତ କରି ରଖିଛି | ବିହାର ସୁବେରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ହାଇ ଆଲର୍ଟରେ ରହିଛି | କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶାସନ ସୁବିଧାକୁ ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି | ବିହାର ମାଧେପୁରା ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଅଗଷ୍ଟ ୨ ତାରିଖରେ ଜିଲ୍ଲାର ନରପତଗଞ୍ଜ ବାସିନ୍ଦା ବଳଦେବ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେବାପରେ ତାଙ୍କୁ ମାଧେପୁରା ଜେକେଟିଏମସିଏଚରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା | ତାଙ୍କୁ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଥିଲା |  

ପରିଜନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାଖାପାଖି ୧୫ ମିନିଟ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ରଖିବା ପରେ ପ୍ଲଗ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଭଗବାନଙ୍କ କୃପାରୁ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ବିନା କେବଳ ଅକ୍ସିଜେନ ଦ୍ୱାରା ହିଁ ସେ କରୋନାକୁ ମାତ ଦେଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ବୟସ ଅଧିକ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇଥିଲେ | କରୋନା ଟେଷ୍ଟ ନେଗେଟିଭ ଆସିବା ପରେ ଚିକିତ୍ସକ ତାଙ୍କୁ ପାଟନା ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ କହିଥିଲେ | ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଦ୍ୱାରା ଉପଲବ୍ଧ କରାଯାଇଥିବା ଲାଇଫ ସପୋର୍ଟ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ନେଇ ବଳଦେବଙ୍କ ନାତି ତାଙ୍କୁ ପାଟନା ନେବାକୁ ବାହାରିଲେ | ମାଧେପୁରାରୁ ଠିକ ୨୨ କିମି ଦୂରରେ ତ୍ରିବେଣୀଗଞ୍ଜ ନିକଟରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସର ଅକ୍ସିଜେନ ଶେଷ ହୋଇଗଲା |

ଅକ୍ସିଜେନ ପାଇଁ ତ୍ରିବେଣୀଗଞ୍ଜ ହସ୍ପିଟାଲ ଯାଉ ଯାଉ ପୀଡିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଘଟଣା ପରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଡ୍ରାଇଭର ମଧ୍ୟ ଫେରାର ହୋଇଗଲା | ଫଳରେ ଶବ ୪ ଘଣ୍ଟା ଯାଏଁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ପଡ଼ିରହିଲା | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ମୃତକଙ୍କ ନାତି ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଘଣ୍ଟା ଯାଏଁ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ସାହାଯ୍ୟ ମିଳିନଥିଲା | ବଳଦେବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ପୋଲ ଖୋଲି ଦେଇଛି | ବଳଦେବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ ନାତି ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାରେ ହେଉଥିବା ଦାୟିତ୍ବହୀନତାକୁ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ମାମଲାର ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କର କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିନାହିଁ |

   Related Posts