Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପୁରୀ ନୀଳାଚଳ ହୋଟେଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚାଲିଥିଲା ଯୋଜନା, ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶସ୍ତା ରାଜନୀତି କରୁଛି ବିଜେପି, ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିର ରୂପ ଦିଆଯାଉଛି : ବିଜେଡି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଏକତରଫା ପ୍ରେମ : ନାବାଳିକା ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଗୋଇଠା ମାରି ଗଡାଇଦେଲେ ଯୁବକ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମା’
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ବିରଳ ହିମାଳୟ ଅଣ୍ଡିରା ଭାଲୁ ‘ମୋତି’ର ମୃତ୍ୟୁ, ୫କୁ ଖସିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳକୁ ଛୁଇଁଲା ପହିଲି ଶୀତ, କୁହୁଡି ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେଲାଣି ସହର
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବୁଧବାରଠୁ ଝୁମର ନାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଝରଣୀ ଗାଁରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହ ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||

ହୀରୋ ନମ୍ବର -୧ ଗୋବିନ୍ଦା ଦେଲେ ଟିପ୍ସ, ଆରମ୍ଭରୁ କିପରି କରୋନାକୁ ଚିହ୍ନିବା ଏବଂ ତାକୁ ହରାଇବା

15/05/2021 at 8:21 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୫/୦୫: ବଲିଉଡ ହୀରୋ ନମ୍ବର -୧ ଅର୍ଥାତ୍ ଗୋବିନ୍ଦା ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ସହ କରୋନା ଭାଇରସରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି, ଯାହାକୁ ଆପଣ ଅନୁସରଣ କରି ଆରମ୍ଭରୁ କରୋନାକୁ ଚିହ୍ନି ପାରିବେ । ବାସ୍ତବରେ, ଗୋବିନ୍ଦା ମଧ୍ୟ ନିକଟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ଗୋବିନ୍ଦା କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କରୋନାଭାଇରସକୁ ହରାଇ ସୁସ୍ଥ ହେବାର ଖବର ଦେଇଥିଲେ।

PunjabKesari

ବର୍ତ୍ତମାନ, ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ଗୋବିନ୍ଦା ତାଙ୍କ ସୁସ୍ଥ ହେବା କାହାଣୀ କହିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ସମାନଙ୍କୁ କିଛି ଜରୁରୀ ଟିପ୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯାହା କରୋନାଭାଇରସରୁ ଠିକ ହେବା ପାଇଁ ବହୁତ ସହାୟକ ହୋଇପାରେ ।

ଗୋବିନ୍ଦା କହିଛନ୍ତି, ଏହି ରୋଗ ସହିତ ଲଢିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ । ଲୋକମାନେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ନକାରାତ୍ମକତାଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ସାହସ ଆଉ ଧୈର୍ଯ୍ୟର ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ କେବେହେଲେ ସାହାସ ହରାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ କାରଣ ନକାରାତ୍ମକ ଭାବନା ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ ।

ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହେବା ପାଇଁ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସର୍ବଦା ଉଷୁମ ପାଣି ପିଇବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଗଳାକୁ ଶୁଖିବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ । କରୋନାଭାଇରସରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ, ଆପଣଙ୍କର ଇମ୍ୟୁନ ସିଷ୍ଟମକୁ ଦୃଢ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ସହିତ ଯୋଗ ଆଉ ପ୍ରାଣାୟାମ କରନ୍ତୁ । ଏହା ସହିତ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ । ଏହି ରୋଗର ଲକ୍ଷଣ ଉପରେ ଗୋବିନ୍ଦା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ଭାବନା, ବିଶେଷତଃ ସ୍ୱାଦ ଏବଂ ସୁଗନ୍ଧକୁ ଚିହ୍ନିବାର କ୍ଷମତା ଆମକୁ କହିଥାଏ ଯେ ଶରୀରରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ଅଛି। ଲୋକମାନେ ଏହି ଲକ୍ଷଣଗୁଡିକ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଏବଂ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସଠିକ୍ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ଉଚିତ୍ ।

   Related Posts