Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପହାର : ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଏବଂ ଖରିଦୀ ପାଇଁ ମିଳିବ ଶସ୍ତା ଋଣ

15/09/2019 at 11:34 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୯: ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଘର ସ୍ବପ୍ନକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ମୋଦି ସରକାର ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯାହାର ଫାଇଦା ହାଉସିଙ୍ଗ ସେକ୍ଟରକୁ ମିଳିବ। ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଘର ନିର୍ମାଣ କରିବା ଏବଂ ଫ୍ଲାଟ୍ କିଣିବା ପାଇଁ ହାଉସ ବିଲଡିଙ୍ଗ ଆଡଭାନ୍ସ ନେଲେ ସୁଧ ଦର ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଘର ନିର୍ମାଣ କରିବା ଏବଂ କିଣିବାର ସୁଧ ଦରକୁ ୧୦ବର୍ଷର ଗଭର୍ଣ୍ଣମେଣ୍ଟ ସିକ୍ୟୁରିଟି ବଣ୍ଡରେ ମିଳୁଥିବା ସୁଧ ସହ ଲିଙ୍କ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ସେହି ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆଡଭାନ୍ସ ଭାବେ କରଜ ନେବା ଶସ୍ତା ହୋଇଯାଇଛି। ସରକାରଙ୍କ ଆଶା ରହିଛି ଯେ ଏଥିରେ ହାଉସିଙ୍ଗ ସେକ୍ଟରକୁ ବୁଷ୍ଟ ମିଳିବ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ଜରିଆରେ ୧.୯୫କୋଟି ଲୋକଙ୍କ ଫାଇଦା ହୋଇଛି।

ଏହି ହାଉସ୍ ବିଲଡିଙ୍ଗ୍ ଆଡଭାନ୍ସ କେନ୍ଦ୍ର କିମ୍ବା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଜ ଜମିରେ ଘର କଲେ କିମ୍ବା ଫ୍ଲାଟ୍ କିଣିଲେ ମିଳିଥାଏ। ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ହୋମ୍ ଲୋନ୍ ଶୋଧ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହି ହାଉସିଙ୍ଗ ବିଲଡିଙ୍ଗର ଆଡଭାନ୍ସ ନେଇ ପାରିବେ।

   Related Posts