Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ ବରପଦା ନିକଟରେ ଦୁଇ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର
  • ||

ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦାଦାଗିରି: ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଗୋଇଠା ମାରିଲେ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

12/05/2020 at 5:11 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ୧୨|୦୫ :  ଲକଡାଉନ୍ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ଶ୍ରମିକମାନେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଭୋକ ଉପାସରେ ମଧ୍ୟ ରହୁଥିବାର ଅନେକ ନଜିର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ପ୍ରତାପଗଡରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏଠାରେ ଜଣେ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଶନିବାର ମୁମ୍ବାଇରୁ ଶ୍ରମିକମାନେ ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରେନରେ ପ୍ରତାପଗଡ ଜଙ୍କସନ୍ ପହଁଚିଥିଲେ । ଏଠାରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସ୍କ୍ରିନିଂ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ହିଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳୁଥିଲା । ଶ୍ରମିକମାନେ ବସରେ ଚଢୁଥିବା ବେଳେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ମୁଖ୍ୟ ରାଜସ୍ୱ ଅଧିକାରୀ ରାମ ଯାଦବ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ହଠାତ ରାଗିଯାଇଥିଲେ । ଏପରିକି ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଗୋଇଠା ମଧ୍ୟ ମାରିଥିଲେ । ବିନା କୌଣସି କାରଣରେ ସେ ଏପରି କରିଥିବା ଅବିଯୋଗ ହେଉଛି । ଏହାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଜିଲ୍ଲାପଳ ଡ. ରୂପେଶ କୁମାର ସଫେଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଅଧିକାରୀ କେବଳ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିୂବା ସେ କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଏହି ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଦାବି କରିଛି । ଏପରିକି ଦଳ ସରକାରଙ୍କୁ ଏହି ମାମଲାରେ ସମାଲୋଚନା ମଧ୍ୟ କରିଛି ।

   Related Posts