Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୭ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ହାଇଦର, ଅନୁମତି ଦେଲେ JMFC
  • ||
  • ICSE ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ବାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ଭାରତ ଆସିବ ପଳାତକ ନିରବ ମୋଦି, ଅନୁମତି ଦେଲେ ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶ୍ବଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ବାଇଁଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ଆସିଥିଲେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମନାଇବାକୁ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ମାତ୍ର ୮ଶହ ଟଙ୍କା ଉଧାର ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ, ମହିଳା ମଣ୍ଡଳ ସଭାନେତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହରସିମରତ କୌର ବାଦଲ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ସଂକ୍ରମଣ ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଢି ବଢି ଚାଲିବ – ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଗୀତିକାର ପଣ୍ଡିତ କିରଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ: ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେ​‌ଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି. ଏସ୍‌. ୟେଦିୟୁରପ୍ପା, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବର UPDରେ ଜାରି ହେବ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ମୁତୟନ ହେବେ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ
  • ||

୧୦ରୁ କମ ପିଲା ଥିବା ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ସରକାର ନେଇଛନ୍ତି ନିଷ୍ପତ୍ତି, ହେଲେ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଜିରୋରେ କଣ ପରିସ୍ଥିତି ଜାଣନ୍ତୁ

25/06/2019 at 7:14 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୫|୬: ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତି କ୍ରମେ ୧୦ରୁ କମ ଉପସ୍ଥାପନା ଥିବା ୯୯୬ ଟି ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦ ହେବ । କିନ୍ତୁ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି କେତେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି, ସେ ନେଇ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଜିରୋରେ ସ୍ଥିତି ପରଖିଛି ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନ ଟିମ୍ ।,.

୧୦ରୁ କମ ପିଲା ଥିବା ପ୍ରଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦ ହେବ । ଚଳିତ ଶିକ୍ଷା ବର୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟରେ ୯୯୬ଟି ସ୍କୁଲରେ ତାଲା ପକାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ସରକାର । ଏହାକୁ ନେଇ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଓ ଅବିଭାବକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭାଳେଣି ପଡିଲାଣି । ଏମିତି କିଛି ସ୍କୁଲକୁ ଯାଇ ସ୍ଥିତି ପରଖିଥିଲା ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନ । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକର ସାନ ନିପାଣିଆ ସରକାରୀ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ । ଏଠି ପ୍ରଥମରୁ ପଞ୍ଚମ ଯାଏଁ ୯ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ଥିବା ନିପାଣିଆ ପ୍ରାଇମେରୀ ସ୍କୁଲକୁ ଏମାନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ଗ୍ରସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ଦିଆଯିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଓ ଅଭିଭାବକ କିନ୍ତୁ ନାଖୁସ୍ ।

ବାଙ୍କୀ ଡମପଡା ବ୍ଳକ ଓ ଏନଏସିରେ ଥିବା ଦୁଇଟି ସ୍କୁଲ ପିଲାସଂଖ୍ୟା କମରୁ ବନ୍ଦ ହେବ । ମୁରାରିପୁର ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଥମରୁ ପଞ୍ଚମ ଯାଏଁ ମୋଟ ପିଲା ସଂଖ୍ୟା ୫ ଜଣ । ସେହିଭଳି ଶ୍ରୀଚନ୍ଦନପୁର ପାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମୋଟ ୮ ଜଣ ପିଲା ପଢୁଛନ୍ତି । ଏହି ଦୁଇଟି ସ୍କୁଲରେ ତାଲା ପଡିବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଅଭିଭାବକ କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ନାରଜ । ପିଲାମାନେ କିଭଳି ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଅନ୍ୟ ସ୍କୁଲକୁ ଯାତାୟତ କରିବେ ସେଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନଦେବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି ।

   Related Posts