Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରତି ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଲେ ଆଫ୍ରିଦି: ସେହ୍ୱାଗ, ଗମ୍ଭୀର ଓ ଇରଫାନଙ୍କୁ କଲେ ସମାଲୋଚନା

17/04/2020 at 4:39 PM

ଲାହୋର, ୧୭|୦୪: ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସାହିଦି ଆଫ୍ରିଦି ଗତ କିଛିଦିନ ଧରି ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏବେ ସେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଓପନର ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଅନେକ ଥର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଗମ୍ଭୀର ଓ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ଲାଗି ରହିଥାଏ । ଏପରିକି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ମଧ୍ୟ ଉଭୟେ ଉଭୟଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଥାନ୍ତି ।

ଆଫ୍ରିଦି ନିଜ ଅଟୋବାୟୋଗ୍ରାଫୀ ‘ଗେମ୍ ଚେଞ୍ଜର’ରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ନାମରେ କୌଣସି ବଡ ରେକର୍ଡ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜକୁ ବ୍ରାଡମ୍ୟାନ୍ ଓ ଜେମ୍ସ ବଣ୍ଡ ବାବିଥାନ୍ତି । ତାଙ୍କ ବ୍ୟବହାରରେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ରହିଛି । ତାଙ୍କର କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ନାହିଁ । ସେ କିଛି ରେକର୍ଡ କରିନାହାଁନ୍ତି । କେବଳ ଡ୍ରାମା କରିଥାନ୍ତି ।

ସେ ନିଜ ବହିରେ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ସହ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ହୋଇଥିବା ବିତର୍କକୁ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ୨୦୦୭ରେ ଭାରତରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦିନିକିଆରେ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ସହ ଝଗଡା ହୋଇଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ଉଭୟ ଉଭୟଙ୍କ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିଥିଲେ । ଆଫ୍ରିଦି ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ ମଧ୍ୟ ମିଡିଆରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ କହୁଥିବା ବହିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ସେ ଇରଫାନ ପଠାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ମହାନ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ସଚିନଙ୍କ ଟେକନିକ୍ ଉଚ୍ଚ କୋଟୀର । ସେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିରୋଧରେ ସଚିନଙ୍କ ବ୍ୟାଟରେ ହିଁ ୩୭ ବଲରୁ ଶତକ ଲଗାଇଥିଲେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts