Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ଗୋପାଳପୁରରେ ମଧ୍ୟ କୂଳ ଲଂଘୁଛି ସମୁଦ୍ର, ଭୟଭୀତ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଓ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

13/08/2019 at 5:20 PM

ବ୍ରହ୍ମପୁର୧୩|୮: ଅଶାନ୍ତ ସମୁଦ୍ର କୂଳ ଲଘୁଂଛି । ଅସୁରକ୍ଷିତ ହୋଇପଡିଛି ଗୋପାଳପୁର ବେଳାଭୂମି । ସମୁଦ୍ରର ଢେଉର ରୂପ ଦେଖି ପର୍ଯ୍ୟଟକ ବି ଚିନ୍ତାରେ । ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସମୁଦ୍ର ବେଳାଭୂମୀ ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସହ ସଂସ୍ଲିଷ୍ଟ ବିଭିନ୍ନ ଦିଗକୁ ନେଇ ବି ଚିନ୍ତା ।

ମାଡି ଆସୁଛି ସମୁଦ୍ରପାଣି…କୂଳ ଲଂଘୁଛି ଢେଉ । ଅଶାନ୍ତ ରହୁଛି ସମୁଦ୍ର, ଆଉ କରେଣ୍ଟ ମାତ୍ରା ବି ଅଧିକ । ଏ ହେଉଛି ପର୍ଯ୍ୟଟନ କ୍ଷେତ୍ର ଗୋପାଳପୁର । ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରମୂଖ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ,ସୁନ୍ଦର ଓ ଆକର୍ଷଣୀୟ ସାମୁଦ୍ରିକ ବେଳାଭୂମୀ । ଏଠାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଅନେକ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଆସିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏଠାକର ଏବେର ପରିସ୍ଥିତି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢେଇ ଦେଇଛି । କାରଣ ସମୁଦ୍ର ଏବେ କୂଳ ଲଙ୍ଘୁଛି। ଏସମୟରେ ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ବୁଲିବା, ସମୁଦ୍ର ପାଣିର ମଜା ନେବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡୁଛି। ଏଥିପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମନରେ ଭୟ ବି ରହିଛି । ତଥାପି ବେଳାଭୂମିରେ ମଜା ନେଉଥିବା କହିଛନ୍ତି କୋଲକାତାରୁ ଆସିଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକ।

ଗତ ତିନି ଦିନ ହେଲା ଗୋପାଳପୁର ସମୁଦ୍ର ଅଶାନ୍ତ । ସମୁଦ୍ର ପାଣି କୂଳକୁ ଲାଗିଛି । ଏପରିକି କିଛି ହୋଟେଲ୍ କୁ ବି କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ଛୁଇଁଛି ସମୁଦ୍ରପାଣି । ତା ସହ ଢେଉରେ କରେଣ୍ଟ ରହୁଥିବାରୁ କୋଷ୍ଟ ଗାର୍ଡ ଏବଂ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଇଛି । ସମୁଦ୍ର ତଟରେ କୋଷ୍ଟ୍ ଗାର୍ଡ ମୁତୟନ ଅଛନ୍ତି।

ପୂର୍ବରୁ ସମୁଦ୍ରପାଣି ଏତେ ନିକଟତର ହୋଇନଥିବା କୋଷ୍ଟ ଗାର୍ଡ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଥିବା ବେଳେ କୌଣସି ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଯେପରି କୌଣସି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ନହୁଅନ୍ତି ସେଥିପ୍ରତି ନଜର ରଖାଯାଇଛି । ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ସଜାଗ ଥିବା କହିଛନ୍ତି ଗୋପାଳପୁର ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଉମା ଶଙ୍କର ସେଠୀ।

ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ସାଧାରଣତଃ ସମୁଦ୍ର ପାଣି ଅଧିକ କୂଳ ନିକଟତର ହୋଇଥାଏ। ସେପ୍ଟମ୍ବର ମାସ ବେଳକୁ ଏଥିରେ ଭଟ୍ଟା ଆସିଥାଏ । ତେବେ ଆଗକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଥିବାରୁ ସମୁଦ୍ର ଢେଉ ଅଧିକ କୂଳ ଲଙ୍ଘିବା ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଦିଆଯାଉଛି।

   Related Posts