Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍ କଡରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ମୋବାଇଲ୍ ଚୋରକୁ ଧରି ନିର୍ଧୁମ ଛେଚିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

ବର୍ଷା ଓ ବନ୍ୟାର ପ୍ରକୋପ : ୨୯ଦିନରେ ଭାଙ୍ଗିଗଲା ୨୬୪ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପୋଲ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ବିରୋଧୀ

16/07/2020 at 11:18 AM

ପାଟନା ୧୬।୦୭:  କିଛି ଦିନ ହେଲା ବିହାରରେ ବର୍ଷା ଓ ବନ୍ୟାର ପ୍ରକୋପ ଜାରି ରହିଛି । ବିହାରର ଛପ୍‌ରା ନିକଟ ଗୋପାଳଗଞ୍ଜରେ ୨୬୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ସତ୍ତରଘାଟ ମହାସେତୁ ପାଣିର ଚାପ ଯୋଗୁଁ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି। ଏହି ମହାସେତୁର ପତନ ହେତୁ ଚମ୍ପରନ୍ ତିରୁହୁଟ୍ ଏବଂ ସାରନର ଅନେକ ଜିଲ୍ଲା ମଧ୍ୟରେ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ସେତୁ ଉପରେ ଯାତାୟାତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟାହତ ହୋଇଛି।

ବିହାରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଥିବା ବ୍ରିଜ୍ ୨୯ ଦିନ ପରେ ଭୁଶୁଡ଼ିପଡ଼ିଲା। ବିହାରରେ ଗଣ୍ଡକ ନଦୀ ଉପରେ ୧ ଦଶମିକ ୪ କିଲୋମିଟର ଲମ୍ବ ଏହି ବ୍ରିଜକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର ଗତ ଜୁନ୍ ୧୬ ତାରିଖରେ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ। ୨୬୪ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ନିର୍ମିତ ଏହି ବ୍ରିଜ୍ ବିହାର ରାଜ୍ୟ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ ନିଗମ ଦ୍ବାରା ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହାକୁ ତିଆରି କରିବାକୁ ୮ ବର୍ଷ ଲାଗିଥିଲା।

କିନ୍ତୁ ପ୍ରବଳ ବନ୍ୟା ଯୋଗୁଁ ଗଣ୍ଡକ ନଦୀରେ ଜଳସ୍ତର ବଢ଼ିବା ସହିତ ଏହି ବ୍ରିଜ ଭୁଶୁଡ଼ି ପଡ଼ିଛି। ତେବେ ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ଏଥିରେ କେହି ମୃତାହତ ହୋଇନାହାନ୍ତି। ଏହି ବ୍ରିଜ୍ ଗୋପାଳଗଞ୍ଜରୁ ପୂର୍ବ ଚମ୍ପାରଣକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିଲା। ଏହି ବ୍ରିଜ୍ ଭୁଶୁଡ଼ିବା ଘଟଣା ପାଇଁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳ ମୁଖ୍ୟ ତେଜଶ୍ବୀ ଯାଦବ ସିଧାସଳଖ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି। ନୀତିଶ କୁମାରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ବ୍ରିଜ ଉଦଘାଟନ ହେବାର ୨୯ ଦିନ ପରେ ଏହା ଭୁଶୁଡ଼ି ପଡ଼ିଥିବାରୁ ନୀତିଶଙ୍କ ଶାସନ କାଳରେ କେମିତି ଦୁର୍ନୀତି ଚାଲିଛି ଏହା ତାର ଉଦାହରଣ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ତେଜଶ୍ବୀ ଯାଦବ। ବିହାର କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ମଦନ ମୋହନ ଝା ମଧ୍ୟ ନୀତିଶ କୁମରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି।

   Related Posts