Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

Android ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି : ଖବର ଏଣିକି ଫୋନରେ ଲୁଚାଇ ପାରିବେ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ, ଗୁଗୁଲ୍ ଲଞ୍ଚ କରିବ ଯାଉଛି ଏହି ଫିଚର୍ସ

25/09/2021 at 2:39 PM

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୦୯: ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଡିଭାଇସରେ ଲକଡ୍ ଫୋଲ୍ଡର ଇନ ଫଟୋଜ୍ ଫିଚର୍ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଏନେଇ ଗୁଗଲ ତରଫରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ, ଏହି ଫିଚର ଗତ ଜୁନ ମାସରେ ନୂଆ ପିକ୍ସଲ ବା ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍‌ ଫୋନରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ସମସ୍ତ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଏହି ଫିଚର ଉପଲବ୍ଧ କେବେ ହେବ ସେ ନେଇ ଗୁଗଲ ତରଫରୁ କୌଣସି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଫଟୋକୁ ଲକ୍‌ କରିପାରୁଥିବା ଫୋଲ୍ଡର ଖୁବଶୀଘ୍ର ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ୬.୦ ଓ ଏହାପରେ ଏହି ଭର୍ସନ ଚଳାଉଥିବା ଡିଭାଇସରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ।

ସାଧାରଣତଃ ଗୁଗୁଲ ଫଟୋ ଲକ୍‌ ଆପ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ନିଜର ଫଟୋ, ଭିଡିଓକୁ ଲକ୍ କରି ଲୁଚାଇ ପାରିବେ । ଏହି ଫଟୋଗୁଡ଼ିକୁ ବ୍ୟାକଅପ୍ ବା ସେୟାର କରାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ । ଏହାକୁ ଆକ୍ସେସ୍ କରିବା ପାଇଁ ଡିଭାଇସ୍ ସ୍କ୍ରିନ୍ ଲକର ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥାଏ । ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରେ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସ୍କ୍ରିନସଟ୍ ନେବାର ଅନୁମତି ମଧ୍ୟ ନଥାଏ । ଫୋଲ୍ଡରକୁ ଲକ କରିବା ପାଇଁ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଲାଇବ୍ରେରୀକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ । ଏହାପରେ ୟୁଟିଲିଟିକୁ ଯାଇ ଗୁଗଲ ଫଟୋ ଆପରେ ଆପ ଲକ ଫୋଲ୍ଡର ବାଛି ପାରିବେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଯେ କୌଣସି ଫଟୋକୁ ହାଇଡ୍ କରିବା ପାଇଁ ଆଜିକାଲି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଆପ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଫୋନ୍‌ର ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ମିଳିଯାଉଛି । ମାତ୍ର ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଫଟୋ ଷ୍ଟୋର ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ପରମିଶନ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ, ଯାହାକି ବହୁତ ବିପଦ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଆପଗୁଡ଼ିକରେ ପ୍ରାଇଭେସି ଉପରେ ଭରସା କରିପାରିବେ ନାହିଁ । କାରଣ ଏହାରି ମାଧ୍ୟମରେ ଅନେକ ତଥ୍ୟ ଚୋରି ହୋଇ ଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୁଗଲର ଏହି ନୂଆ ଫିଚର ଆସିବା ନେଇ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ

   Related Posts