Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁର୍କୀରେ ବଡ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ ପରେ ସୁନାମି: ପ୍ରକୃତି ରଚିଲା ତାଣ୍ଡବଲୀଳା, ୬ ମୃତ, ୨୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ବିଜେପିକୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲବାସୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବେ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • PL 2020: ଗର୍ଜିଲା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୮୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଗୁଗୁଲ ମ୍ୟାପ୍‌ରେ ଯୋଡିହେଲା ନୂଆ ଫିଚର, ଏବେ ଜାଣିହେବ ବିଭିନ୍ନ ଅଂଚଳ ପାଇଁ ଅଟୋ ଭଡାର ସୂଚନା

20/12/2018 at 4:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୦|୧୨: ଆଧୁନିକ ଯୁଗରେ ବିଜ୍ଞାନର ଉନ୍ନତି ଲୋକଙ୍କୁ ସବୁ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରିଛି। ଲୋକମାନଙ୍କୁ କିଛି ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡୁନି। ଆଜିକାଲି ଖାଇବା ଅର୍ଡର କରିବାଠୁ ନେଇ ବିଦ୍ୱୁତ୍ ଦେୟ ଯାଏଁ ସବୁ ସୁବିଧା ଫୋନରେ  ହେଉଛି।
 ଗୁଗୁଲ ମ୍ୟାପ୍ କ୍ରୀସମସ ଅବସରରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଏକ ଉପହାର ଦେଇଛି। ଲୋକଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ନୂଆ ଫୀଚର ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଏବେ ଗୁଗୁଲ ମ୍ୟାପ ଦ୍ୱାରା ଓଟୋରିକ୍ସା ଭଡା ଜଣା ପଡିବ। ଏହି ସୁବିଧା ପାଇଁ ଗୁଗୁଲ ମ୍ୟାପରେ ‘ପବ୍ଲିକ ଟ୍ରାନ୍ସର୍ପୋଟ’ ମୋଡଫୀଚର ପ୍ରଚଳନ ହୋଇଛି।
ଏହି ଫୀଚର ଦ୍ୱାରା ସବୁ ସୁବିଧା ହୋଇପାରିବ। ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ତଳକୁ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କେଉଁ ରାସ୍ତା ସଠିକ୍ ଓ ପାଖ ହେବ, ଗୁଗୁଲ ମ୍ୟାପରୁ ଜଣା ପଡିବ। ଏହି ଫୀଚରେର ଗୁଗୁଲ ମ୍ୟାପର କ୍ୟାବ ମୋଡରେ ମଧ୍ୟ ଫାଇଦା ଉଠା ଯାଇପାରିବ।  ଏହାର ଭଡା ଦର ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଏବଂ କିଛି ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ କ୍ରମେ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି।


  ଗୁଗୁଲ ମ୍ୟାପର ପ୍ରଡକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ୱିଶାଲ ଦତ୍ତା ନିଜ ବୟାନରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ ସାଧାରଣତଃ ଅଜଣା ରାସ୍ତାରେ ଯାତ୍ରିମାନଙ୍କଠୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ନିଆଯାଏ”। ଲୋକମାନେ ଯଦି କୌଣସି ଜାଗାକୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଯାଆନ୍ତି ତେବେ ଲମ୍ୱା ରାସ୍ତାରେ ଯିବାକୁ ପଡେ, କାରଣ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଡ୍ରାଇଭର ମାନଙ୍କୁ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ।

 ଏହି ଗୁଗୁଲ ମ୍ୟାପ ଫୀଚର ସୁବିଧାରୁ ଏବେ ଯାତ୍ରିମାନେ ରିକ୍ସାର ଭଡା ଅନୁମାନ କରିପାରିବେ। ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏହି ଗୁଗୁଲ ମ୍ୟାପର ସୁବିଧା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଗୁଗୁଲ ଅନ୍ୟ ସହରରେଏହି ଫୀଚରଟି କେବେଠୁ ଜାରି ହବା ବିଷୟରେ, କିଛି ଘୋଷଣା ହେଇନି । ଘୋଷଣା ହେଲେ ଗୁଗୁଲ ମ୍ୟାପ ଅପଡେଟ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ।
 ଏବେ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ରିଲୀଜ ହୋଇଥିବା ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର “ଠଗ୍ସ ଅଫ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ” ପାଇଁ ଗୁଗୁଲ ମ୍ୟାପ ଗୋଟେ ନୂଆ ଫୀଚର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଆମିର ଖାନ ଓ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ ପରଦାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।ଫିଲ୍ମରେ ଆମିର ଖାନ ବିଦେଶୀଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ଲୋକଙ୍କୁ ରାସ୍ତାର ଦିଗ ବୁଝଉଥିଲେ।

   Related Posts