Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ବିଚକ୍ଷଣ ବୁଦ୍ଧି ଆଗରେ ହାର୍ ମାନିଛି ବୟସ: APPs Boy ଭେଙ୍କଟଙ୍କୁ ଅଫର ଦେଲା Google

3/02/2020 at 5:29 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର୩/୨: ବୟସ ମାତ୍ର ୬ ବର୍ଷ । କିନ୍ତୁ ବିଚକ୍ଷଣ ବୁଦ୍ଧି ଆଗରେ ହାର୍ ମାନିଛି ବୟସ । ଏତେ କମ୍ ବୟସରେ ୧୫୦ରୁ ଅଧିକ ଆପ୍ସ ତିଆରି କରି ରେକର୍ଡ କରିଥିବା ଭେଙ୍କେଟ୍ ଏବେ ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକେଜ୍ ସେଫ୍ଟି ଆଲାମ୍ ମେସିନ୍ ତିଆରି କରି  ପୁଣି ଆଉ ଏକ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ।

ଗୁଗୁଲ ଯିବେ ଆପ୍ସ ବୟ। ଆମେ କହୁଛୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ସହରର ସେହି ୬ ବର୍ଷ ବାଳକ ଭେଙ୍କଟ ରମଣ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ କଥା । ୧୫୦ ଟି ଆପ୍ସ ତିଆରି କରି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିବା ଭେଙ୍କେଟ୍ ଏବେ ପୁଣି ଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ । କାରଣ ସେହି ଆପ୍ସ ଆଜି ତାଙ୍କୁ ଗୁଗୁଲକୁ ପଠାଇଛି । ଲେଟ୍ସ ରିଓ୍ବାର୍ଡ କିଡ୍ସ  ନାମକ ଏକ ଆପ୍ସ ତିଆରି କରିଥିଲେ ଭେଙ୍କେଟ୍ । ଯାହା ଗୁଗୁଲ ଓ ପ୍ଲେଷ୍ଟୋରରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପରେ ଗୁଗୁଲ କମ୍ପାନୀ ଭେଙ୍କଟଙ୍କୁ ଟେଲେଣ୍ଟ ଦେଖାଇବାକୁ ଦେଇଛି ସୁଯେ।ଗ । ଆସନ୍ତା ମେ ମାସ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଆମେରିକା ଗୁଗୁଲ ହେଡ କ୍ବାଟର ସିଲିକନ ଭେଲ୍ଲି କାର୍ଲ୍ଲିଫୋନିଆ ସେନ ଫେନସିଶକୋ ଯିବେ ଭେଙ୍କଟ। ଇଞ୍ଜିନିୟରଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ସାକ୍ଷାତକାର ପରେ କିଛି ନୂଆ ପ୍ରୋଗ୍ରାମକୁ ମଧ୍ୟ ପେଜେଣ୍ଟ କରିବେ ।ତେବେ କୁନି ଭେଙ୍କେଟର ପ୍ରତିଭା ଯେ।ଗୁଁ ଗର୍ବିତ ବେ।ଲି କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ମା’ ।

ଏହି ୬ ବର୍ଷର ପିଲା ପାଖରେ ରହିଛି ଅଦଭୁତ ପ୍ରତିଭା । ନିକଟରେ ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକ୍ ଆଲାମ ତିଆରି କରି ଆଉ ଏକ ରେକର୍ଡ ଯେ।ଡିଛନ୍ତି ନିଜ ନାଁରେ । ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକେଜ ସେପ୍ଟି ଆଲାରାମ ତିଆରି କରି ଇଣ୍ଡିଆ ବୁକ ଅଫ ରେକର୍ଡରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ସହ ମେଡାଲ ମଧ ପାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ନୂଆ ନୂଆ ଉଦ୍ଭାବନ କରି ଗିନିଜ ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି ଭେଙ୍କେଟ୍ ।

ମାତ୍ର ୬ ବର୍ଷ ବୟସ ରେ ଭେଙ୍କେଟଙ୍କ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ପାଇଁ କେବଳ ତାଙ୍କ ବାପା ମା’ ନୁହନ୍ତି , ସମଗ୍ର ଜିଲ୍ଲା ଗର୍ବିତ। ଆଗକୁ ଆହୁରି ନାଁ କରନ୍ତୁ ରାଜ୍ୟ ତଥା ଦେଶ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣନ୍ତୁ ଏତିକି କାମନା ।

   Related Posts