Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସୁନ୍ଦର ପିଚାଇଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି, କରୋନା ମୁକାବିଲା ଲାଗି Google ଦେବେ ୫,୯୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା

29/03/2020 at 3:43 PM

କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ ୨୯।୩:  ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ଏବେ ଚିନ୍ତାଜନକସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ସରକାର, ଲୋକେ, ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ସଙ୍ଗଠନ ନିଜନିଜ ସ୍ତରରେ ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ଓ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଗୁଗଲ ଓ ଏହାର ମଦର କମ୍ପାନୀ ଆଲ୍ଫାବେଟ୍ ସାରା ବିଶ୍ୱକୁ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢାଇଛନ୍ତି। କରୋନା ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଗୁଗଲ ଓ ଆଲ୍ଫାବେଟ୍ ମିସି ୮୦ କୋଟି ଡଲାର ଅର୍ଥାତ ୫ହଜାର ୯୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସହାୟତା କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଗୁଗଲ ଓ ଆଲ୍ଫାବେଟ୍ ସିଇଓ ସୁନ୍ଦରପିଚାଇ ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ସେ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ସାରା ବିଶ୍ୱର କ୍ଷୁଦ୍ର ଓ ମଧ୍ୟମ ବ୍ୟବସାୟକୁ ଗୁଗଲ ୩୪ କୋଟି ଡଲାର ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ତେବେ ଏହି ସହାୟତା କେବଳ ସେହିମାନଙ୍କ ଲାଗି ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତା ଗତ ୧ ବର୍ଷରୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ଥିବ।

ସେହିପରି ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ (ଡବ୍ଲୁଏଚଓ) ଏବଂ ଶହେରୁ ଅଧିକ ସରକାରୀ ଏଜେନ୍ସୀଙ୍କୁ ୨୫ କୋଟି ଡଲାରର ବିଜ୍ଞାପନ ସହାୟତା ଦିଆଯିବ। ଏନଜିଓ ଓ ବ୍ୟାଙ୍କମାନଙ୍କ ଲାଗି ୨୦ କୋଟି ଡଲାରର ନିବେଶ ଫଣ୍ଡ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ ବୋଲି ପିଚାଇ ତାଙ୍କ ଚ୍ୱିଟ୍‌ରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଗବେଷକ ଓ ଆକାଡେମୀକ ସଂସ୍ଥାମାନଙ୍କୁ ଗୁଗଲ କ୍ଲାଉଡ୍ କ୍ରେଡିଟ୍‌ରେ ୨୦ ନିୟୁତ ଡଲାର ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତି ଓ ସଂସ୍ଥାମାନେ ସମ୍ଭାବିତ ଚିକିତ୍ସା ଓ ଟିକାର ଉଦଭାବନ ଲାଗି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏଥିଲାଗି ସେମାନେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଡାଟା ଟ୍ରାକ୍ କରୁଥିବା ବେଳେ ସିଓଭିଆଇଡି-୧୯ର ମୁକାବିଲା ଲାଗି ନୂଆନୂଆ ଉପାୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛନ୍ତି। ଏହା ଛଡା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସୁରକ୍ଷା ଉପକରଣ ଓ ଜୀବନ ରକ୍ଷା ଚିକିତ୍ସା ଉପକରଣର ଉତ୍ପାଦନ ବୃଦ୍ଧି ଲାଗି ମଧ୍ୟ ଗୁଗଲ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବେ।

   Related Posts