Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

କରୋନା କେଳେଙ୍କାରୀକୁ ବ୍ରେକ୍‌, ତଥ୍ୟ ଆଳରେ ଗଡ଼ବଡ଼ କରିବା ଆଶଙ୍କାରେ ପ୍ରତିଦିନ୧୮ ନିୟୁତ ଇ-ମେଲ୍‌ ରୋକୁଛି ଗୁଗୁଲ୍‌

19/04/2020 at 1:53 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯।୦୪: ଆମେରିକୀୟ କମ୍ପାନି ଗୁଗୁଲ୍‌ କହିଛି ଯେ ଏବେ ଅନେକ ଅସାମାଜିକ ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣରେ ସୂଚନା ଦେବା ବାହାନାରେ ବିଭିନ୍ନ ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ଇମେଲ୍‌ ପଠାଉଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେଗୁଡ଼ିକରେ ସ୍ପାୟୱେର ସଂଯୁକ୍ତ ହୋଇ ରହୁଛି । ତେଣୁ କେହି ଉକ୍ତ ଇମେଲ୍‌କୁ ଓପନ୍‌ କରିବା ମାତ୍ରେ ସେଇ ସ୍ପାୟୱେର ତା’ର ଫୋନ କିମ୍ବା କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ ଡାଉନ୍‌ଲୋଡ ହୋଇଯାଉଛି । ଏପରି କରି ହ୍ୟାକରମାନେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ତଥ୍ୟ ସହ ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଅର୍ଥ ବି ଲୁଟ୍‌ କରୁଛନ୍ତି । ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଗୁଗୁଲ୍‌ କଂପାନି ଦୈନିକ ୧୦୦ ନିୟୁତ ଫିସିଙ୍ଗ ଇମେଲ୍‌କୁ ରୋକିଥିଲା ।

ସେଥିରୁ ୧୮ ନିୟୁତ ଇମେଲ୍‌ରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସମ୍ପର୍କିତ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ସେହିପରି କଂପାନି ଦ୍ୱାରା ଦୈନିକ ୨୪୦ ନିୟୁତ ସ୍ପାମ୍‌ ମେସେଜକୁ ବି ରୋକାଯାଉଥିବାର ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । କଂପାନି କହିଛି କି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ସହିତ ଜଡିତ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର ସଂଗଠନ କିମ୍‌ବା ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ସଂସ୍ଥାର ନାମରେ ଏଭଳି ଇମେଲ ପ୍ରେରଣ କରାଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ତା’ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଆଲଗୋରିଦମ୍‌ ଏଭଳି ୯୯.୯୯% ଇମେଲକୁ ରୋକିବାରେ ସଫଳ ହେଉଛି । ତେବେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଏଭଳି ଫିସିଙ୍ଗ୍‌ ଇମେଲ ପ୍ରତି ଅଧିକ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍‌ବନ କରିବାକୁ ସିଏ ନିବେଦନ କରିଛି । ସେମାନେ ଆଖିବୁଜା କୌଣସି ଇ-ମେଲ ଓପନ ନକରିବାକୁ ଏବଂ ଇମେଲ ଯେଉ ଡୋମେନ ନେମରୁ ଆସିଛି ତାହା ସୁରକ୍ଷିତ କି ନାହିଁ ସେଥିପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟିଦେବାକୁ କଂପାନି ମତ ଦେଇଛି ।

   Related Posts