Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବା ପୂର୍ବରୁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର

27/06/2019 at 12:15 PM

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୨୭/୬ : ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଭାରତ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମ ଓ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସିଖବର ରହିଛି । ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ଆଇସିସି ୱାନଡେ ଟିମ ରେଂକିଙ୍ଗରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପଛରେ ପକାଇ ୧ ନମ୍ବର ଟିମ ହୋଇଯାଇଛି । ଏବେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ୧୨୩ ରେଟିଙ୍ଗ ପଏଣ୍ଟ ସହ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛି । ବିଶ୍ୱକପରେ ଲଗାତାର ଦୁଇଥର ହାରି ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମର ରେଂକିଙ୍ଗ ୧୨୪ ରୁ ୧୨୨ ହୋଇଯାଇଛି । ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।

ଆଇସିସି ରେଂକିଙ୍ଗରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ଭାରତ । ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପରେ ଶଁଦର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ନିୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ବେଶୀ ପଛରେ ନାହିଁ । କେନ ୱିଲିୟମସନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଟିମ ୧୧୬ ରେଟିଙ୍ଗ ପଏଣ୍ଟ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପରେ ପ୍ରଥମେ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପହଁଚିଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ ୧୧୨ ରେଟିଙ୍ଗ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ବିଶ୍ୱକପରୁ ବାହାରିଯାଇଥିବା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟିମ ୧୦୯ ୧୦୯ ରେଟିଙ୍ଗ ପଏଣ୍ଟ ସହ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।

ବିଶ୍ୱକପ ଆରମ୍ଭ ହେବ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଦିବସୀୟ ଟିମର ୧ ନମ୍ବର ଟିମ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିରୋଧରେ ଖେଳି ହାରିବା ପରେ ନିଜ ସ୍ଥାନ ହରାଇବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଇଂଲଣ୍ଡର ସ୍ଥିତି ଏହି ବିଶ୍ୱକପରେ ଏତେ ଖରାପ ହୋଇସାରିଛି ଯେ ଟିମ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ନିଜ ପାଇଁ ଜାଗା ତିଆରି କରିବାକୁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛି ।

ଇଂଲଣ୍ଡ ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ । ଯଦି ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ହାରିଯାଏ ତାହେଲେ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ । ଜୁନ ୩୦ ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚ ଉପରେ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଛଡା ଅନ୍ୟ ଟିମମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ ନଜର ରହିଛି । ଏବେ ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା ବିଶ୍ୱକପର ପ୍ରିୟ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରୁଛି ନା ନାହିଁ । ଯଦି ଇଂଲଣ୍ଡ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିନପାରେ ତାହେଲେ ଘରୋଇ ଦର୍ଶକ ନିରାଶ ହୋଇଫେରିବେ ।

   Related Posts