Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରୋଗୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ କ୍ରିକେଟ ବଲ୍ ଭଳି ବ୍ଲାକ୍ ଫଙ୍ଗସ୍, ଆଇଜିଆଇଏମଏସରେ ଅପରେସନ କରି ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ୧୬ରୁ ଖୋଲିବ ସମସ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କୀର୍ତ୍ତିରାଜି, କୋଭିଡ଼ କଟକଣା ମାନିବାକୁ ASI ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା
  • ||
  • ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ ୨ କାର୍, ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଦମଦାର୍ ବ୍ୟାଟିଂ : ବଢିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଚିନ୍ତା, ବିସିସିଆଇ ପୋଷ୍ଟ୍ କଲା ଭିଡିଓ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୩୪୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମୋହନା ବାପା-ପୁଅ ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ୧୨ ଅଟକ, ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରୁ ଡବଲ୍ ମର୍ଡର୍ !
  • ||
  • ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ରେ ସରିଲା ନେତ୍‌ନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଶାସନ, ନଫତାଲୀ ବେନେଟ୍ ହେଲେ ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ : ୧୬ ଯାଏଁ ପାଗ ମେଘୁଆ, ହେବ ବିକ୍ଷିପ୍ତ ବର୍ଷା
  • ||

ଗୋଲଡେନ୍ ବାବା ଫେକ୍ ନମ୍ବର ଲଗାଇ ଦାମୀ କାର ଚଢ଼ୁଥିଲା, ଅଡ଼ି, ବିଏମଡବ୍ଲୁ ଭଳି ଦାମୀ କାରରେ ଲାଗାଇଥିଲା ଅଟୋର ନମ୍ବର

8/01/2019 at 5:18 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୮|୧:ବାବା ଚାରସୋ ବିଶ୍‌ର କଳା କାରନାମା ଉପରୁ ପରଦା ହଟାଇବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅପରାଧ ଶାଖା ବା EOW  । ଗୋଲଡେନ୍‌ ବାବା ଓରଫ ଜ୍ୟୋତି ରଂଜନ ବେଉରା ବିରୋଧରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସରେ ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ୪ଟି ଠକେଇ ମାମଲାରୁ ୨ଟି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ EOW । ଖୁବ୍‌ କମ୍‌ ଦିନ ଭିତରେ ଜଣେ ସାଧାରଣ କ୍ୟାମେରା ମ୍ୟାନ୍‌ରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ମାଲିକ ବନିଯାଇଥିବା ଗୋଲଡେନ୍‌ ଜ୍ୟୋତିର ଗୁମର ଖୋଲିବାରେ ଲାଗିଛି । ବାବା ଚଢ଼ୁଥିବା ଦାମୀ ଗାଡ଼ିରେ ଫେକ୍‌ ନମ୍ବର ଲାଗିଥିବା ଖବର ମିଳିଛି ।

ଧୀରେ ଧୀରେ ଖୋଲୁଛି ଗୋଲଡେନ୍‌ ବାବାର ଗୁମର । ଗୋଲଡେନ୍‌ ଜ୍ୟୋତି ଓରଫ ଜ୍ୟୋତି ରଂଜନ ବେଉରାର ଆର୍ଥିକ କାରବାରର ଖୋଳତାଡ଼ ଆରମ୍ଭ କରିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ EOW । କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସରେ ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ୪ଟି ଠକେଇ ମାମଲାରୁ ୨ଟି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ । ଖୁବ୍‌ କମ୍‌ ଦିନ ଭିତରେ ଜଣେ ସାଧାରଣ କ୍ୟାମେରା ମ୍ୟାନ୍‌ରୁ କେମିତି ଜ୍ୟୋତି ରଂଜନ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ମାଲିକ ବନିଯାଇଥିଲା ତା’ର ଖୋଳତାଡ଼ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ତେବେ ୟା ଭିତରେ ଗୋଲଡେନ୍‌ ବାବା ଫେକ୍‌ ନମ୍ବର ଲଗାଇ ଦାମୀ କାର ଚଢ଼ୁଥିବା ଖବର ମିଳିଛି । ଅଡ଼ି, ବିଏମଡବ୍ଲୁ ଭଳି ଦାମୀ କାରରେ ଲାଗିଥିବା ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍‌ ଗୁଡ଼ିକ କୌଣସି ପୁରୁଣା ଗାଡ଼ିର ବୋଲି ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ । ତେବେ ଏହି ଗାଡ଼ି ଗୁଡ଼ିକ କେଉଁଠି ରହିଛି ତାର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଜାରି ରହିଛି ।

ଗଲା ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ରାତିରେ ଜ୍ୟୋତି ରଂଜନ ବେଉରାକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ କାହିଁକି ଗାଡ଼ି ଗୁଡ଼ିକୁ ଜବତ କରିନଥିଲା ତାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ସାଧାରଣରେ ସଂଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଗୋଲଡେନ୍‌ବାବାକୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇଥିବା ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର​ ଥାନା ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ କାହିଁକି ତା’ର ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ଜବତ କରିନଥିଲା ତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ । ତେବେ ପୋଲିସ ଜାଣିଶୁଣି ସମ୍ପତ୍ତି ଗାଏବ୍‌ କରିବାକୁ ସମୟ ଦେଇଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଏବେ ଗୋଲଡେନ୍‌ ବାବାର ଠକେଇ ସମେତ ଗୋରୁ ଚାଲାଣ, ଦାଦାବଟି ଆଦାୟ ଭଳି ୧୯ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ ସ୍କାନରକୁ ଆସିଛି ।  ଓଡ଼ିଶା ବାହାରେ ମଧ୍ୟ ଗୋଲଡେନ୍‌ ବାବାର ନେଟଓ୍ବର୍କ ଲମ୍ବିଥିବାରୁ ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ଯାଇ ଖୋଳତାଡ଼ କରିବାକୁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି  କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ ।

   Related Posts