ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭଉଁରୀ : ଅଖ ଚକ ଡେରା ନୀତି ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • କୁତବ ମୀନାର ପରିସରରେ ଖନନ ସହ ଆଇକନୋଗ୍ରାଫି କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ଆଇକୁ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ : ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ବାଟ ବାହାର କରିବେ ବିଶ୍ୱନେତା
  • ||
  • ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ରନ୍ ଅପ୍ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର : କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ମିଳିଲାନି ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||

ଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିରରୁ ଶ୍ରୀଗଣେଶଙ୍କ ସୁନା ବିଗ୍ରହ ଗାଏବ : ବିଘ୍ନ ପାଇଁ ଦାୟୀ କିଏ ?

14/09/2018 at 11:55 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୪/୯ : ଭୁବନେଶ୍ୱର ଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିରରେ ଦେଖାଦେଇଛି ମହା ବିଭ୍ରାଟ | ଶହ ଶହ ବର୍ଷ ଧରି ପୂଜା ପାଉଥିବା ସୁନାର ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ଉଭାନ ହୋଇଯାଇଛି | ବଦଳରେ ପୂଜା ହୋଇଛି ଗୋଟିଏ ଗୁଆ | କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଗଣେଶଙ୍କ ପାଖରେ ୨୧ ପ୍ରକାର ଭୋଗ ବଦଳରେ ଲାଗି ହୋଇଛି ମୁଠାଏ ଖଇ, ଗୋଟିଏ କୋରା | ଶ୍ରୀ ଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ପଥରେ ପୂଜା ପାଇଥାନ୍ତି ଗଣେଶ | ଶ୍ରୀ ଲିଙ୍ଗରାଜ ବାହାରକୁ ଯିବା ବେଳେ ଗଣେଶଙ୍କ ପାଖରେ ଅଟକି ନଡ଼ିଆ ଭାଙ୍ଗନ୍ତି ଓ ବିନା ବିଘ୍ନରେ ବାହୁଡ଼ି ଆସିବ ପାଇଁ କାମନା କରନ୍ତି | ସେହିପରି ଭକ୍ତମାନେ ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ବେଳେ ଗଣେଶଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ପୂଜା କରନ୍ତି | ଗଣେଶ ଚତୁର୍ଥୀରେ ଗଣେଶଙ୍କ ପାଖରେ ବିଶେଷ ପୂଜାର ପରମ୍ପରା ମଧ୍ୟ ରହିଛି | ସୁନାର ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି, ସୁନାର ଲେଖନୀ ଓ ପୋଥି ଅଣାଯାଏ | ପୁରୀରୁ ରାଜକୁର ଆସନ୍ତି | ଏଥର କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ପରମ୍ପରା ଭଙ୍ଗ ହୋଇଛି | ତଥାପି ଏତେ ବଡ ଘଟଣାରେ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଚୁପ ବସିରହିବା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି ସମସ୍ତଙ୍କୁ |

   Related Posts