Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

ଘରକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଦେଇଥାନ୍ତି ଏହିସବୁ ସଙ୍କେତ, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ…

16/07/2021 at 10:42 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୦୭: ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଧନର ଦେବୀ କୁହାଯାଏ । ଯେଉଁ ଘରେ ତାଙ୍କର ବାସ ହୋଇଥାଏ, ସେଠାରେ  ଅନ୍ନ ଏବଂ ଧନର ଅଭାବ ରହିନଥାଏ । କୁହାଯାଏ ଯେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ କିଛି ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ମିଳିଥାଏ। ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ବିଷୟରେ…

PunjabKesari

ପେଚା ଦେଖିବା:

ପେଚାକୁ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ବାହାନ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ତେଣୁ ପେଚା ଦେଖିବା ଏକ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ହୋଇଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ହଠାତ୍ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ପେଚା ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଘରେ ଆଗମନର ସଙ୍କେତ ଦେଇଥାଏ ।

ଖାଦ୍ୟ ପାନୀୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବା:

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାଙ୍କର ଖାଦ୍ୟ-ପାନୀୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଯାଇଥାଏ । ଘରର ସଦସ୍ୟ ମାନଙ୍କୁ ଭୋକ କମ୍ ଲାଗିଥାଏ । ଅର୍ଥାତ୍ ସେମାନେ କମ୍ ଖାଇବାରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇଯାନ୍ତି । ଏହା ସହିତ, ନନ୍ ଭେଜିଟେରିୟନ୍ ଲୋକଙ୍କ ମାଂସ, ମଦ ଏବଂ ନିଶା ଜାତୀୟ ପଦାର୍ଥଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାର ସଙ୍କେତ ଦେଇଥାଏ । ଏପରି ଘରେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଶୀଘ୍ର ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ ।

PunjabKesari

କାହାକୁ ଝାଡୁ କରୁଥିବାର ଦେଖିବା:

ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସ୍ୱଚ୍ଛତାକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ସେ ସବୁବେଳେ ପରିଷ୍କାର ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଘରେ ବାସ କରନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟବହୃତ ଝାଡୁ ମଧ୍ୟ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରିୟ ବସ୍ତୁ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ । ତେଣୁ ସକାଳେ କେହି ଘର ବାହାରେ ଝାଡୁ କରୁଥିବାର ଦେଖିବା ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଗମନର ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଦେଇଥାଏ ।

Diffrent Types Of Shankh : Know Importance And Spiritual Significance Of  Shankh In Hinduism And Types Of Shankh | हिंदू धर्म में शंख का क्या है  महत्व, कौन सा शंख किस काम

ଶଙ୍ଖ ଶବ୍ଦ ଶୁଣିବା:

ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, ଶଙ୍ଖ ବହୁତ ଶୁଭ ଅଟେ । ଏହାକୁ ପୂଜା ସମୟରେ, ପରେ ଏବଂ ଯେକୌଣସି ଶୁଭ ଉତ୍ସବରେ ବଜା ଯାଇଥାଏ । ଏହାର ପବିତ୍ର ଧ୍ୱନିରେ ଚାରିଆଡ଼େ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ସହିତ, ସକାଳୁ ଉଠିବା ପରେ ଶଙ୍ଖ ଶବ୍ଦ ଶୁଣିବା ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଦେଇଥାଏ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ସକାଳେ ଶଙ୍ଖ ଶବ୍ଦ ଘରେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଗମନକୁ ସୂଚାଇଥାଏ।

   Related Posts