Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

କରୋନାର ବଳି ଚଢିଲା ଭାରତର ଏହି ଏୟାରଲାଇନ୍ସ, ଅବୈତନିକ ଛୁଟିରେ ଗଲେ ୫ ହଜାର ୫୦୦ କର୍ମଚାରୀ

19/04/2020 at 6:47 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁ ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ ଜାରି ରହିଛି। ଫଳରେ ଦେଶ ଭିତରେ ଓ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଉଡାଣ ବନ୍ଦ ରହିଥିବା ବେଳେ ଘରୋଇ ବିମାନ କମ୍ପାନୀ ଗୁରୁତର କ୍ଷତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। କମ୍ପାନୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ କ୍ଷତି  ବୋଝ ଏବେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଲଦିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି।  ଏହି କ୍ରମରେ ଏୟାର ଡେକାନ ତାର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନୋ ୱାର୍କ ନୋ ପେ ନୀତିରେ ଛୁଟିଦେଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଗୋ ଏୟାର ମଧ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମେ ୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅବୈତନିକ ଛୁଟିଦେଇଛନ୍ତି।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫ ତାରିଖରୁ ସମସ୍ତ ବିମାନ ଉଡାଣ ବ୍ୟହତ ହୋଇଛି। ଫଳରେ କମ୍ପାନୀମାନେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା କ୍ଷତିରେ ପଡିଛନ୍ତି। ଉଡାଣ ବନ୍ଦ ରହିବା ଯୋଗୁ ଆୟ ଠପ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବେତନ ଓ ମେଣ୍ଟାନାନ୍ସ ବାବଦକୁ ବିପୁଳ ବ୍ୟୟ ବହନ କରିବାକୁ ପଡୁଛି। ଏଣୁ କମ୍ପାନୀମାନେ ଏବେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବୋଝ ହାଲୁକା କରିବା ଲାଗି ଅବୈତନିକ ଛୁଟି ଦେଉଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଗୋ ଏୟାର ତାର ୫ହଜାର ୫୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମେ ୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛୁଟି ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍ କ୍ଷତିଭାର ହ୍ରାସ ଲାଗି ଉଚ୍ଚ ବେତନ ହାରର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ୩ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅବୈତନିକ ଛୁଟି ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ।  ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ ହଟିବା ପରେ ବି ରେଳ ଓ ବିମାନ ସେବା ଆରମ୍ଭ ନେଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ସଙ୍କେତ ମିଳି ନାହିଁ। ଏଣୁ କ୍ଷତିର ପରିମାଣ ବଢିବା ଆଶଙ୍କାରେ ଏବେ କମ୍ପାନୀମାନେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅବୈତନିକ ଛୁଟିରେଯିବା ଲାଗି କହିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି।

   Related Posts