Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୦୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଚାକିରୀରୁ ବିଦା ହେଲେ ରସିକିଆ ଶିକ୍ଷକ, ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଗ୍ରୁପରେ ପଠାଇଥିଲେ ନିଜ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଭିଡିଓ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ବାଲି ଗାଡି ମାଲିକଙ୍କୁ ହାବିଲଦାର ମାଗୁଥିଲେ ଚାନ୍ଦା, ଆଜି ଶୁଣିଲା ପରେ ଏସପି କଲେ ସସପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ବିଗୁଡୁଛି କରୋନା ସ୍ଥିତି : ଭୀମସାର କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲର ବଢିବ ଶଯ୍ୟା, ଚାଲିଛି ଦ୍ବିତୀୟ ହସ୍ପିଟାଲ କାମ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ବସ୍ତା ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନ୍ ରହଣି ଦାବି, ରେଳରୋକ କଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା
  • ||
  • ମହାକାଳପଡା : କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିଲା କାଳବୈଶାଖୀ, ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ବରଗଛ ମୂଳରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ୧୦ଦିନ ପରେ ହୋଇଥାନ୍ତା ବାହାଘର, ଗଛରେ ଓଢଣୀ ବାନ୍ଧି ପ୍ରେମିକ ସହ ଝୁଲିପଡିଲେ ଯୁବତୀ
  • ||
  • ବ୍ରିଟେନ୍‌ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍‌ ଜନସନ୍‌ଙ୍କ ଭାରତ ଗସ୍ତ ବାତିଲ
  • ||

ଆମକୁ ୫ ବର୍ଷ ସମୟ ଦିଅନ୍ତୁ, ବିଜେପିକୁ ୨୫ ବର୍ଷ ଭୁଲିଯିବେ’ : ଅରବିନ୍ଦ କେଜରୀଓ୍ବାଲ

26/02/2021 at 8:42 PM

ସୁରତ ୨୬/୦୨ : ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରୀଓ୍ବାଲ ଗୁଜରାଟର ସୁରତରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ଅବସରରେ ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି । କେଜରୀଓ୍ବାଲ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମକୁ ୫ ବର୍ଷ ସମୟ ଦିଅନ୍ତୁ, ବିଜେପିକୁ ୨୫ ବର୍ଷ ଭୁଲିଯିବେ’ । ଏହା ସହିତ ସେ କହିଛନ୍ତି,କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ବିଜେପିର ଭଲ ନେତାମାନେ ଦଳ ଛାଡି ଆମ୍‌ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗଦିଅନ୍ତୁ । ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଗୁଜରାଟରେ କିଛି ନା କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ବୋଲି ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଉଦବୋଧନ ଦେଇ କେଜରୀଓ୍ବାଲ କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, କିଛି ଦିନ ତଳେ ଗୁଜରାଟରେ ହୋଇଥିବା ନଗରନିଗମ ନିର୍ବାଚନରେ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିକୁ ୨୭ଟି ସିଟ୍‌ରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଥିଲା । ଏହା ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରୀଓ୍ବାଲ ଗୋଟିଏ ମେଗା ରୋଡ୍‌ ସୋ କରିଛନ୍ତି । ସୁରତରେ ଆପ୍‌, ବିରୋଧୀ ଦଳ ଭାବେ ଉଭା ହୋଇଛି କହିଲେ ଅତ୍ୟୁକ୍ତି ହେବ ନାହିଁ । କାରଣ କଂଗ୍ରେସ ସେଠାରେ ଖାତା ମଧ୍ୟ ଖୋଲିପାରିନାହିଁ ।

କେଜରୀଓ୍ବାଲ କହିଛନ୍ତି, କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଶେଷ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସରେ କିଛି ଭଲ ନେତା ଅଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଦଳ ଛାଡି ଆପ୍‌ରେ ଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ସହିତ କେଜରୀଓ୍ବାଲ ବିଜେପି ନେତାମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆମ୍‌ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଛନ୍ତି ।

କେଜରୀଓ୍ବାଲ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ଗୁଜରାଟରେ ଗାଁ ମାନଙ୍କରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ କେବଳ ୮ଘଣ୍ଟା ବିଜୁଳି ମିଳିଛି । ଅନେକ ଗାଁରେ କେବଳ ରାତିରେ ହିଁ ବିଜୁଳି ମିଳୁଛି । ଦିଲ୍ଲୀରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ମିଳୁଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କେଜରୀଓ୍ବାଲ । ତାଙ୍କ ସରକାର ଆସିଲେ ଗୁଜରାଟରେ ମାଗଣା​‌ରେ ବିଜୁଳି ମିଳିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ।  

   Related Posts