Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବୁଧବାର ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ଦିନକିଆ ସିରିଜ୍
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ନବରାତ୍ରୀରେ ଏହି ବୟସର କନ୍ୟାଙ୍କୁ କରନ୍ତୁ ପୂଜା… ସୁଖ ଓ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ

29/09/2019 at 3:51 PM

ଆଜିଠାରୁ ନବରାତ୍ରୀ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଆସନ୍ତା ମାସ ୮ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନବରାତ୍ରୀ ପାଳନ ହେବ। ନବରାତ୍ରୀ ଅବସରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନେ ଦେବୀଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ଓ ପୀଠରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରନ୍ତି। ଏହି ୯ଟି ରାତିର ପର୍ବ ଯୋଗୁଁ ପରିବାରରେ ଅନେକ ଖୁସି ଆସିଥାଏ। ନବରାତ୍ରୀରେ ମା’ ଦୁର୍ଗା ଭକ୍ତଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେବେ ।

୯ ଦିନରେ ୯ଟି ବେଶରେ ପୂଜା ହୁଅନ୍ତି ମାଆ ଦୁର୍ଗା। ନବରାତ୍ରୀର ଅନ୍ତିମ ଦିନରେ କନ୍ୟାମାନଙ୍କର ପୂଜା କରାଯାଇ ଉପବାସ ଭାଙ୍ଗା ଯାଏ। ଏହି କନ୍ୟା ପୂଜାରେ ୯ ଜଣ କନ୍ୟାଙ୍କ ପୂଜା କରାଯାଏ। ୨ ବର୍ଷରୁ ନେଇ ୯ ବର୍ଷର କନ୍ୟାଙ୍କୁ ନବରାତ୍ରୀରେ ପୂଜା କରାଯାଏ। ତେବେ ଏହାର ମହତ୍ବ କଣ ରହିଛି ଜାଣନ୍ତୁ।

୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପୂଜା କଲେ ଧନ, ଆୟୁ, ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଲାଭ ହେବ। ଅପରପକ୍ଷରେ ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପୂଜା କଲେ ଘରେ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ଆସିବ। ୪ ବର୍ଷର କନ୍ୟାଙ୍କୁ ଚତୁର୍ଥ ଦିନ ପୂଜା କଲେ ଧନ ଲାଭ ହୁଏ ଓ ପଞ୍ଚମ ଦିନ ୫ ବର୍ଷର କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପୂଜା କଲେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଲାଭ ହାସଲ ହେବ। ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ୬ ବର୍ଷର କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପୂଜା କଲେ ଶତ୍ରୁଙ୍କ ବିନାଶ ହୋଇଥାଏ।

ସପ୍ତମ ଦିନରେ ୭ ବର୍ଷର କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପୂଜା କଲେ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ହାସଲ ହୁଏ। ଅଷ୍ଟମ ଦିନରେ ୮ବର୍ଷର କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପୂଜିଲେ ଦୁଃଖ ଓ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ନବମ ଦିନରେ ୯ ବର୍ଷର କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପୂଜା କଲେ ଜୀବନର ସବୁ କଠିନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ମିଳିବ। ୧୦ ବର୍ଷର କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପୂଜା କଲେ ମୋକ୍ଷ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇଥାନ୍ତି।

   Related Posts