Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ସ୍କୁଲ ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡି ପଳାଇଲେ ୨୫ରୁ ଅଧିକ ଛାତ୍ରୀ

17/03/2019 at 1:14 PM

ମୋରଡା ୧୭|୩ : ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡି ଜଙ୍ଗଲକୁ ପଳାଇଲେ ୨୫ରୁ ଅଧିକ ଛାତ୍ରୀ । ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ମୋରଡ଼ା ମାକୁନ୍ଦ ଆବାସିକ ହାଇସ୍କୁଲ ହଷ୍ଟେଲରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏଭଳି ଅବାବନୀୟ ଘଟଣା । ହଷ୍ଟେଲରୁ ୨୫ ରୁ ଅଧିକ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରୀ ମାନେ ସକାଳୁ ପଳାଇଆସିଥିଲେ । ତେବେ ଘଟଣା ସଂପର୍କରେ ହଷ୍ଟେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଜାଣିବା ପରେ ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ମାନେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଖୋଜିବାରେ ଲାଗିପଡିଥିଲେ  । ପିଲାମାନେ ଦୀର୍ଘ  ୨୦ କିମି ପାଦରେ ଚାଲି ଚାଲି ଅଭିଯୋଗ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ନିକଟକୁ ଯାଉଥିଲେ । ତେବେ ହଷ୍ଟେଲରୁ ପିଲା ମାନେ ୨୦ କିମି ରାସ୍ତା ପଳାଇଆସିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ସ୍କୁଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କିମ୍ବା ପ୍ରଶାସନ ପହଞ୍ଚି ପାରିନଥିଲା ।

ଅନ୍ୟପଟେ ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ବୁଝିବା ସହିତ ସମାଧାନ ପାଇଁ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ମାନଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ । ଖବର ପାଇ ମୋରଡା ଥାନା ପୋଲିସ ଏବଂ ଡବ୍ଲୁଇଓ ପହଞ୍ଚି ବରକନ୍ଦଠାରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ପରେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଡିଡବ୍ଲୁଇଓ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ପିଲାମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବୁଝି ସମାଧା ର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ । ପରେ ପରିସ୍ଥିତି ଶାନ୍ତ ପଡିଥିଲା ।  ତେବେ ହଷ୍ଟେଲର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଓ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ନିରିହ ଛାତ୍ରୀ ନାନା ଅସୁବିଧାର ସମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ।

ବିଭିନ୍ନ ବାଳିକା ହଷ୍ଟେଲ ଅନ୍ତବାସୀ ଙ୍କୁ ସରକାରୀ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନୁଯାୟୀ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି । ହଷ୍ଟେଲ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ବରେ ଥିବା ଶିକ୍ଷକ ମାନେ ସେବା ମନଭାବ ଛାଡି ଲାଭ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟବସାୟ ମନଭାବ ନେଇ ନିମ୍ନମାନର ଖାଦ୍ୟ ପରିବେଷଣ କରିଆସୁଥିବା ସତ୍ବେ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏହାର ପ୍ରତିକାର କରିବା ଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ବଦଳରେ ମୋଟା ଅଙ୍କର ମାସିକ ବଟି ନେଇ ଚୁପ୍ ରହୁଥିବାରୁ ଅନ୍ତେବାସୀମାନେ ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡ଼ିବା ଭଳି ଘଟଣା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ।

   Related Posts