Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜିଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||
  • ୨୮୬ ବସ୍ତା ପିଡିଏସ ଚାଉଳ ଜବତ, ଚୋରାରେ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୟ ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୦୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ସପୋରରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ଲସ୍କର କମାଣ୍ଡର ସମେତ ୩ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ
  • ||
  • ଆମେରିକା-ମେକ୍ସିକୋ ସୀମାରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡରେ ୧୮ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ, ଏବର୍ଷର ଥିମ୍ ‘ୟୋଗା ଫର ୱେଲନେସ୍’
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ମୋଡ୍‌ରେ ଟିକାକରଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଦୈନିକ ୩ ଲକ୍ଷ ଭାକସିନେସନ୍ ଟାର୍ଗେଟ୍
  • ||

କେଦାରନାଥ ପ୍ରଳୟଙ୍କାରୀ ବନ୍ୟାରେ ଭାସିଯାଇଥିବା ଝିଅ ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଫେରିଲେ ଘରକୁ

26/12/2018 at 1:57 PM

ଅଲିଗଡ଼ ୨୬/୧୨ : ପରୀ ଦୁନିଆର ଗପ ହେଲା ସତ | ୫ ବର୍ଷ ପରେ ହଜି ଯାଇଥିବା ଝିଅ ଘରକୁ ଫେରିଛି | ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଆସିଥିଲା ପ୍ରଳୟଙ୍କରୀ ବନ୍ୟା | ନିମିଷକେ ବନ୍ୟା ସବୁ ଛାରଖାର କରିଦେଲା | ସେହି ବନ୍ୟାରେ ୧୭ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଝିଅ ନିଜ ପରିବାରଠୁ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଥିଲେ | ବନ୍ୟା ଝିଅକୁ ଭସେଇ ନେଇଥିଲା | ବନ୍ୟା ପରେ ପରିବାର ଝିଅକୁ ବହୁତ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପାଇନଥିଲେ | ଶେଷରେ ବାପା ମା ଭାବିଲେ ପ୍ରଳୟଙ୍କରୀ ବନ୍ୟା ଝିଅକୁ ଭସାଇ ନେଲା | ଝିଅ ହଜିବାର ୫ବର୍ଷ ପରେ ଅଚାନକ ଆଲିଗଡଠାରେ ପରିବାର ଝିଅକୁ ପାଇଥିଲେ |


ନାତୁଣୀ ଚଞ୍ଚଲକୁ ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଅଜା ଆଇ ପାଇବା ପରେ ଏହାକୁ ଭଗବାନଙ୍କ ଚମତ୍କାର ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ନାତୁଣୀକୁ ପାଇ ପରିବାର ବହୁତ ଖୁସି | ଚଞ୍ଚଲଙ୍କ ଘର ବଣ୍ଣଦେବୀ ଠାରେ | ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ଚଞ୍ଚଲ ନିଜ ପରିବାର ସହ କେଦାରନାଥ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ | ଅଚାନକ କେଦାରନାଥରେ ଅଚାନକ ଆସିଥିଲା ପ୍ରଳୟଙ୍କରୀ ବନ୍ୟା | ୪୫୦୦ ଗାଁ ସେହି ବନ୍ୟାରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ | ବନ୍ୟାରେ ସମୁଦାୟ ୫୭୪୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା | ସେ ବନ୍ୟାରେ ଭାସିଯାଇଥିଲେ ଚଞ୍ଚଲଙ୍କ ବାପା | ମା କିଛି ଦିନ ପରେ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ | ଚଞ୍ଚଲଙ୍କ ଅଜା ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି |


ଚଞ୍ଚଲଙ୍କ ବୟସ ସେତେବେଳେ ଥିଲା ୧୨ ବର୍ଷ | ବନ୍ୟାରେ ତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ରକ୍ଷା କରିଥିଲେ ସତ କିନ୍ତୁ ଚଞ୍ଚଲ ନିଜ ଘର ଠିକଣା ତାଙ୍କୁ କହିପାରିନଥିଲେ | ଯାହାଫଳରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ତାଙ୍କୁ କାଶ୍ମୀରର ଏକ ଅନାଥ ଆଶ୍ରମରେ ଚଡି ଦେଇଥିଲେ | ଅନାଥ ଆଶ୍ରମର ସଂଚାଳକ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ, ଚଞ୍ଚଲ ଆଲିଗଡ ସହର ବିଷୟରେ କିଛି କହିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଚି | ଏହାପରେ ସେମାନେ ଆଲିଗଡର ବିଧାୟକ ସଂଜୀବ ରାଜାଙ୍କୁ ସମ୍ପର୍କ କରିଥିଲେ | ଏହାପରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଅନାଥ ଆଶ୍ରମ ସଂଚାଳକ ଚଞ୍ଚଲଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଖୋଜିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ |


ଅନାଥ ଆଶ୍ରମ ଏବଂ ପୋଲିସ ଚଞ୍ଚଲଙ୍କୁ ଆଣି ତାଙ୍କ ଘର ଲୋକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ | ଚଞ୍ଚଲ ନିଜ ମା, ଅଜା, ଆଇଙ୍କୁ ପାଇ ବହୁତ ଖୁସି ହୋଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ବାପାଙ୍କୁ ନପାଇ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥିଲେ | ଚଞ୍ଚଲ ବାପାଙ୍କୁ ବହୁତ ମାନେ ପକାଉଛନ୍ତି | ଜୁନ ୧୬ ତାରିଖରେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ବଗଞ୍ଚଳ ନିଜ ବାପାଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ |

   Related Posts