Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଅଦ୍ଭୂତ ରେକର୍ଡ: ୧୦ ବର୍ଷ ବୟସର ଝିଅ ସାନଭି ଘଣ୍ଟାକରେ ରାନ୍ଧିଲା ୩୩ ପ୍ରକାର ରାନ୍ଧଣା

13/10/2020 at 3:28 PM

କୋଚି ୧୩/୧୦: ଦଶ ବର୍ଷ ବୟସର କୁନି ଝିଅ ଘଣ୍ଟାକରେ ରାନ୍ଧିଛି ୩୩ ପ୍ରକାର ରୋଷେଇ। ଏ କଥା ବିଶ୍ବାସ ହେଉ ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏକଦମ ସତ କଥା। ମାତ୍ର ଘଣ୍ଟାକରେ ସେ ଉତପମ, ଫ୍ରାଏଡ ରାଇସ ଓ ଚିକେନ୍ ରୋଷ୍ଟ ଭଳି ସ୍ବାଦିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି। କେବଳ ରେକର୍ଡ ବୁକରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ ପିଲାଟିର ଏଭଳି ପ୍ରଚେଷ୍ଟା।

ଏଭଳି କାରନାମା କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି ଏର୍ଣ୍ଣାକୁଲମର ସାନଭି ଏମ ପ୍ରଜିତ। ତାଙ୍କ ବାପା ପ୍ରଜିତ ବାବୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଛନ୍ତି । ତେବେ ସେ ଏ ପାଇଁ ଏସିଆ ବୁକ ରେକର୍ଡ ଓ ଇଣ୍ଡିଆ ବୁକ ରେକର୍ଡରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି।  କୁନି ପିଲା ଅଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକାଂଶ ରୋଷେଇ କରିଥିବା ବର୍ଗରେ ତାଙ୍କ ରେକର୍ଡ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି।  

ସାନଭି ଇଡଲି, ଓ୍ବାଫେଲ, କଣ୍ର୍ଣ ଫିଟର୍ସ, ମସରୁମ, ଟିକା, ଉତପମ, ପନିର ଟିକା, ଏଗ୍ ବୁଲସ ଆଇ, ସ୍ୟାଣ୍ଡଓ୍ବିଚ୍, ପାପଡି ଚାଟ, ଫ୍ରାଏଡ୍ ରାଇସ, ଚିକେନ ରୋଷ୍ଟ, ପାନକେକ, ଅପାମ ଭଳି ୩୩ ପ୍ରକାର ବ୍ୟଞ୍ଜନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି।

ଅଗଷ୍ଟ ୨୯ରେ ସେ ଏହି ରେକର୍ଡ ନିଜ ନାଁରେ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏସିଆ ବୁକ୍ ଅଫ୍ ରେକର୍ଡ ଅଥୋରିଟି ବିଶାଖାପାଟନମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ଏହି କୁକରି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଅନଲାଇନରେ ଦେଖିଥିଲେ। ସାନଭି ତାଙ୍କ ସଫଳତାର ଶ୍ରେୟ ପରିବାର ଲୋକ, ସାଙ୍ଗ ସାଥୀ ଓ ଶୁଭେଚ୍ଛଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ରୋଷେଇ ପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କ ମାଆ ମନଜିମାଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରେରଣା ପାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ମା ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଷ୍ଟାର ସେଫ୍ ତଥା ଏକ ରିଅଲିଟି ଶୋ’ର ଫିନାଲିଷ୍ଟ।

 ଏହା ବାଦ୍ ସାନଭି ଛୋଟପିଲାଙ୍କ କୁକରି ଶୋ’ରେ ଭାଗ ନେଇଥାନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ସାନଭିଙ୍କର ଏକ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚାନେଲ ଅଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଶୋ’ ସିମ୍ପଲ ଓ ସ୍ବାଦିଷ୍ଟ ରୋଷେଇ ଦେଖାଇ ଥାନ୍ତି।

   Related Posts