Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣା: ଟ୍ୱିଟର ଏମଡିଙ୍କୁ ଗାଜିଆବାଦ ପୋଲିସ ପଠାଇଲା ନୋଟିସ

18/06/2021 at 9:13 AM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୧୮/୬ : ଗାଜିଆବାଦରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ତଥା ନିର୍ଯାତନା ମାମଲାରେ ଟାର୍ଗେଟରେ ଟ୍ୱିଟର । ବାସ୍ତବରେ ଗାଜିଆବାଦ ପୋଲିସ ଟ୍ୱିଟର ଇଣ୍ଡିଆର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମନୀଷ ମହେଶ୍ୱରୀଙ୍କୁ ନୋଟିସ ପଠାଇଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଟ୍ୱିଟରର ଦାୟିତ୍ୱବାନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବା ପାଇଁ ଗାଜିଆବାଦ ପୋଲିସ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛି ।

ଗାଜିଆବାଦ ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା, ମାଇକ୍ରୋ ବ୍ଲଗିଂ ସାଇଟ୍ କାହିଁକି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ରୋକି ନଥିଲା ? ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଏହା ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଲୋନି ସୀମା ଜିଲ୍ଲା ଗାଜିଆବାଦରେ ୧୫୩, ୧୫୩A, ୨୯୫A, ୫୦୫, ୧୨୦B, 34 ଅନୁଯାୟୀ ଟ୍ୱିଟର କମ୍ୟୁନିକେସନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ୍ ଏବଂ ଟ୍ୱିଟର INC ବିରୋଧରେ ଏକ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ।

ଏହାସହ ନୋଟିସରେ କୁହାଯଇଛି ଯେ ଟ୍ୱିଟର INC ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକମାନେ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ବ୍ୟବହାର କରି ସମାଜ ମଧ୍ୟରେ ଘୃଣା ବ୍ୟାପିଥିବା ବାର୍ତ୍ତା ବିଷୟରେ କୌଣସି ଜ୍ଞାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଏକାସାଙ୍ଗରେ, ଦେଶ, ବିଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ୱୟକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଏ ବ୍ୟତୀତ ସାମାଜିକ ବିରୋଧୀ ବାର୍ତ୍ତା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଭାଇରାଲ ହେବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି ।

ସୂଚନା ଥାଉକି, ଏହି ଘଟଣାର ପୋଲିସ୍ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟାଇଥିବା ଲୋକମାନେ ପୀଡିତଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଥିଲେ । ପୀଡିତା ତାଙ୍କୁ ତାବିଜ୍ ବିକ୍ରିଥିଲେ। ଯେଉଁ ତାବିଜ ପିନ୍ଧିବା ପରେ କୌଣସି ଫଳ ନହେବାରୁ ରାଗିଯାଇ ସେମାନଙ୍କ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ତେବେ ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

   Related Posts