Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଘରକୁ ଫେରିବା ଚିନ୍ତାରେ ହେମନ୍ତ, ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଯୋଗୁଁ ବାରଦୂଆର ଶୁଣ୍ଢି ପିଣ୍ଡା

28/04/2020 at 10:45 AM

ଝାରସୁଗୁଡା୨୮।୦୪: ସାଙ୍ଗ ସହ ଚେନ୍ନାଇ ରୁ ଫେରିବାର ୪୦ ଦିନ ପରେ ବି ନିଜ ଘରକୁ ଫେରି ନପାରି ବାର ଦୁଆର ଶୁଣ୍ଢି ପିଣ୍ଡା ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ଯୁବକ। ଝାରସୁଗୁଡା ରୁ ନିଜ ଘର ମାତ୍ର ୪୦ କିଲୋମିଟର ଦୂର। ଘର ପଡୋଶୀ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ। ତଥାପି ଘରେ ପହଞ୍ଚି ନ ଓଆରୀ ପର ଆଶ୍ରିତ ହୋଇଛନ୍ତି ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ସବଡେଗା ଅଞ୍ଚଳର ହେମନ୍ତ ଆପଟ।

ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ଚେନ୍ନାଇ ରୁ ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସ ୨୦ ତାରିଖରେ ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ଲଖନପୁର ବ୍ଲକର କିରିତମାଲ ଗାଁ ର ଜଣେ ସାଙ୍ଗ ସହ ଫେରିଥିଲେ। ହଠାତ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା ହେବା ପରେ ହେମନ୍ତ ନିଜ ଘରକୁ ଫେରି ପାରି ନଥିଲେ। ଲକଡାଉନ ହେବା ଯୋଗୁଁ ସାଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ହେମନ୍ତର ସହଯୋଗ କଲେ ନାହିଁ। ଫାକରେ ଅନ୍ୟର ବାରଣ୍ଡାରେ ଦିନ କାଟୁଥିବା ଏହି ଯୁବକ ଭିକ ମାଗି ଚଳିବା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେଲା।

ଯୁବକ ଜଣକର ଏହିଭଳି ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ସେହ ଗାଁର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ସକ୍ଷମ ନଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ହେମନ୍ତର ଖାଇବା ପିଇବା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବୁଝୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କାମଧନ୍ଦା ଅଭାବରୁ ଖରାପ ହୋଇ ପଡ଼ିଛି। ତଥାପି ସେ ନିଜ ସାଧ୍ୟ ମତେ ସହାୟତା ଜାରୀ ରଖିଛନ୍ତି। ଏ ପରିସ୍ଥିତି ରେ ହେମନ୍ତ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଚୂଡ଼ା ଓ ଚାଉଳ ଦିଆଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଏହି ଯୁବକ କିପରି ନିଜ ଘରକୁ ଫେରିବେ ତାହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଚିନ୍ତା ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ପ୍ରଶାସନ ର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଲୋଡିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ।

   Related Posts