Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୦୪କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ BSF ଜବାନଙ୍କ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ, ଟିଫିନ୍ ବୋମା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିକଟରେ ଉଚ୍ଛେଦ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ, ୨ ଫ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ ମୃତୟନ
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ-୨ ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୪ ଆନ୍ତଃ ଜିଲ୍ଲା ଡକାୟତ
  • ||

ଡାକ୍ତରଙ୍କ ମତ ରସୁଣ ଖାଇଲେ କରୋନା ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି,ଚାନ୍ଦିନୀଚୌକରୁ ଚାଇନା ଏବେ ସବୁଠି ଗୋଟିଏ ଚର୍ଚ୍ଚା କରୋନା

2/02/2020 at 5:15 PM

କଟକ/ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୨।୦୧ – ଚାନ୍ଦିନୀଚୌକରୁ ଚାଇନା ଏବେ ସବୁଠି ଗୋଟିଏ ଚର୍ଚ୍ଚା କରୋନା। ଯେତିକି ଭୟ ସେତିକି ପରାମର୍ଶ ସେତିକି ଗୁଜବ ଚାଲିଛି ଏହି କରୋନାକୁ ନେଇ। ତେବେ ଏହା ଭିତରେ ଗୋଟିଏ ପରାମର୍ଶ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ଦେବାକୁ ଚାହିଁବୁ ଅଯଥା ଭୟଭୀତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ଆଜିକାଲି ହ୍ବାଟସ ଆପ ଟ୍ବିଟର ଫେସବୁକ ଖୋଲିଲେ ଗୋଟିଏ ଚର୍ଚ୍ଚା କରୋନା କରୋନା। ନାନା ମୁନି ନାନା ମତ। ଏମିତି ଗୋଟିଏ ମତକୁ ନେଇ ହୁଲସ୍ତୁଲ ହେଉଛି ନେଟ ଦୁନିଆ । ହୋମିଓପାଥିର ଆର୍ସେନିକ ଆଲ୍‌ବ ଥାର୍ଟି ତିନି ଦିନ ଖାଇଲେ କୁଆଡ଼େ କରୋନା ହେବନି।

 ଭାଇରାଲ ଭିଜୁଆଲ ….କେବଳ ଡାକ୍ତରମୁନି ଏ ମତ ଦେଉନାହାନ୍ତି ଆୟୁଷ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏନେଇ ମଧ୍ୟ ଏକଥା ପ୍ରଚାର କରୁଛି । ତେବେ ଏହି ଭାଇରାଲ କଥାକୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି କାରଣ ବର୍ତ୍ତମାନସୁଦ୍ଧା କୌଣସି ମେଡ଼ିକାଲ ସାଇନ୍‌ସ ଏହାକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିପାରିନାହିଁ ଯେ ଆର୍ସେନିକ୍‌ ଆଲ୍‌ବ ଥାର୍ଟି ଏହାର ପ୍ରତିକାର କରିପାରିବ।

ଚୀନର ଏକ ଶିଶୁକୁ କେମିତି ଜୀଅନ୍ତା ପୋକଗୁଡ଼ାକ ଖୁଆଇ ଦେଉଛନ୍ତି କେହି ଜଣେ ତାର ଅତି ଆପଣାର ଲୋକ। ଏହା ସହିତ ଲେଖା ଯାଇଛି ଚୀନ ଲୋକଙ୍କର ଅଜବ ଖାଦ୍ୟ ଶୈଳୀ ସକାଶେ ସେମାନେ କରୋନା ସାର୍ସ ଭଳି ମହାମାରୀ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତି ହେଉଛନ୍ତି।

 କାରଣ କରୋନା ସାର୍ସ ତ ଏହି ୧୦ ବର୍ଷର ରୋଗ କିନ୍ତୁ ହଜାର ହଜାର ବର୍ଷ ଧରି ଚୀନୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀକୁ ଆପଣାଇଛନ୍ତି। ….. ଏବେ ଜଣେ ମୁନିଙ୍କ ମତ ଶୁଣନ୍ତୁ। ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତରେ ଏହାର ବହଳୁ ପ୍ରଚାର ହେଉଛି। ତାମିଲନାଡୁର କାରାଇକୁନମର ଏକ ହୋଟେଲରେ କରୋନୀ ପ୍ରିଭେନ୍‌ସନ ଚକୁଳି ମିଳୁଛି।

ପିଆଜ ଚକୁଳି ଖାଇଲେ କୁଆଡ଼େ କରୋନା ହେବନି। ଏହା କେତେ ସତ କେତେ ମିଛ ଜଣାପଡ଼ିନି କିନ୍ତୁ ଦୋକାନରେ ଏବେ ପ୍ରବଳ ଭିଡ ଆଉ ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ଏବେ ପିଆଜ କାଟିବାରୁ ତର ମିଳୁନି। ଆଉ ଏଣେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଏସସିବିରେ ତ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଜଣେରୁ ଦୁଇଜଣ ହେଲେଣି। କିନ୍ତୁ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏଠାରେ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି।

କିନ୍ତୁ ଏସସିବି ଡାକ୍ତରଙ୍କର ମତରେ ରାତିରେ ଦିଖୋଲା ରସୁଣ ଖାଇଲେ ଫ୍ଲୁ ହେବନି। କରୋନା ଯେହେତୁ ଏକ ଫ୍ଲୁ ରୋଗ ତେଣୁ ରସୁଣ ଖାଇଲେ କରୋନାକୁ ବି ନା କହିହେବ। ଏ ତ ଆମ ନଜରକୁ ଏତିକି ଆସିଛି।

ବାକି ଆପଣ ହ୍ବାଟସ ଆପ ଫେସବୁକ ଏବଂ ଟ୍ବିଟର ଭଳି ଥେସାରସରେ ବହୁ ମୁନିଙ୍କ ବହୁମତ ପାଇପାରିବେ। ସେଥିରୁ ଅବଶ୍ୟ ଗୋଟିଏ ଜରୁରୀ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ଯଦି ଚୀନ ଯାଇନାହାନ୍ତି ତେବେ କରୋନା ହେବନି। ତେବେ ଏକଥାର ବି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଏବେ ଦେଇ ହେବନି ।

   Related Posts