Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ପ୍ରଧାନ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍ ନେଇ ସରଗରମ ଗଞ୍ଜାମ ପଲିଟିକ୍ସ, କାହିଁକି ପୁଣି ଖୋଲିଲା ଫାଇଲ୍

30/01/2019 at 6:09 PM

ବ୍ରହ୍ମପୁର ୩୦|୧: ଚିଟ୍‌ ଫଣ୍ଡ ସ୍କାମରେ ୨ ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କକୁ ସିବିଆଇ ନୋଟିସ୍ । ଏପଟେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ବିଜେପିର ୨ ନେତାଙ୍କୁ ବି ନୋଟିସ୍ । ଚାଲିଛି ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ରାଜନୀତି । ଗଂଜାମ ପଲିଟିକ୍ସ ପୁରା ସରଗରମ । ସେପଟେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲିସ୍‌ର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍ ଯାଇଛି ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ।

ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାର ଫାଇଲ୍‌ ଖୋଲିଛି ପୋଲିସ । ୨୦୧୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର  ୧୬ରେ ଘଟିଥିଲା  ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ।  ପାଖାପାଖି ଦେଢ ବର୍ଷର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଛତ୍ରପୁର ପୋଲିସ୍ ବି.ଜେ.ପିର ଦୁଇ ନେତା ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ର ଏବଂ ଭୃଗୁ ବକ୍ସିପାତ୍ରଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍ କରିଛି । ତେବେ ଏ ନେଇ ପୋଲିସ୍ କ୍ୟାମେରା ସମ୍ମୁଖରେ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେବାକୁ  ମନା କରି ଦେଇଛି । ଘଟଣାରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅନ୍ୟ ଚାରି ଜଣଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ପୋଲିସ୍‌ର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍ ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିବା  ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଛତ୍ରପୁର ଏସ୍.ଡି.ପି.ଓ ।

ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ୍ ସ୍କାମରେ ବି.ଜେ.ଡିର ଦୁଇ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ସି.ବି.ଆଇ ନୋଟିସ୍ କରିଛି। ସେପଟେ ପୋଲିସ୍ ମଧ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ବି.ଜେ.ପିର ଦୁଇ ନେତାଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍ କରିଛି। ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ରଖି ଏଭଳି କରାଯାଇଥିବା ବି.ଜେ.ପି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। ହେଲେ ବି.ଜେ.ଡି କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଛି। ଉଭୟ ବି.ଜେ.ଡି ଓ ବି.ଜେ.ପି ଦୁର୍ନୀତିରେ ଉବୁଟୁବୁ ରହିଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଦଳର ନେତା ବିଭିନ୍ନ ଦୁର୍ନୀତି, ଅପରାଧମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲିପ୍ତ ରହିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ସରକାରକୁ ଆସିଲେ ଦୁର୍ନୀତିମୁକ୍ତ ଶାସନ ଦେବା ସହ ଲୋକଙ୍କୁ ସୁଶାନ କରିବ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ କହିଛି।

ସି.ବି.ଆଇ ଭରସେସ୍ ପୋଲିସ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ଗଞ୍ଜାମ ରାଜନୀତି ଚଳଚଞ୍ଚଳ ।

   Related Posts