Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଗଜପତିରେ ଚାଷ, ତା’ପରେ ଭାୟା ବ୍ରହ୍ମପୁର ଓ କଟକ ଦେଇ ପହଞ୍ଚେ ଭଦ୍ରକରେ: ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣର ରୁଟ୍ ଜାଣିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ, ହେଲେ ଧରିପାରୁନି କିଙ୍ଗ୍‌ପିନ୍‌କୁ

6/02/2019 at 6:50 PM

କଟକ୬|୨: ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ । କଟକ  ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଦେଇ ଭଦ୍ରକ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ବେଳେ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି ଅବକାରୀ ଫ୍ଲାଇଂ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ।ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ୪ଜଣ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷୀଙ୍କୁ  ଗିରଫ କରିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ । ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାନେ ଗଜପତିରେ ନିଜେ ଚାଷ କରି ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ବସ ଯୋଗେ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗଞ୍ଜେଇ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି ବୋଲି କହିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ । ହେଲେ ଚୋରା ଚାଲଣର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିନି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ।…

କେତେବେଳେ ଗଜପତିରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ତ ଆଉ କେତବେଳେ ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଦେଇ ଭାୟା କଟକ ହୋଇ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଛି ଭଦ୍ରକକୁ । ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣର ମାଧ୍ୟମ ପାଲଟିଛି ଘରୋଇ ବସ୍ । କୌଣସି ବେପାରୀ ନୁହେଁ ବରଂ ଗଜପତିର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷୀ ନିଜେ କରୁଛନ୍ତି ବ୍ୟବସାୟ !  ଏଭଳି ଏକ ରାକେଟକୁ କଟକ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରୁ ଧରିଛି ଅବକାରୀ ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗସ୍କ୍ବାର୍ଡ ।

ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିବା ସହ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଗିରଫ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗଜପତି ଅଞ୍ଚଳର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏମାନେ  ଭଦ୍ରକରେ ବ୍ୟବସାୟୀ କରନ୍ତି ବୋଲି  ପଡିଛି । ଚାଷୀ ନୁହେଁ ବରଂ ଏହି ରାକେଟ୍‌ର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ପାଇଁ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ କୁଲି ହିସାବରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଆଣି ଚାଲାଣ କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ।

ଗଞ୍ଜେଇକୁ ଜରି ପ୍ୟାକେଟ୍‌ କରି ଏୟାର୍‌ବ୍ୟାଗ୍‌ରେ ଗଜପତିରୁ ଆଣି ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟବସାୟ କରିଥାନ୍ତି ।ଧରାନପଡିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ବସ୍‌ ଷ୍ଟପେଜ୍‌ରେ ଏମାନେ ବିଭିନ୍ନ ବସ୍‌ ବଦଳାଇଥାନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଡିଲ୍ ଫୋନ୍‌ ଯୋଗେ  ହୋଇଥାଏ । ଏହାପରେ ଏଭଳି କିଛି  ଲୋକ ଲୋଭରେ ଗଜପତିରୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଦେଇଥାନ୍ତି ।

ବାରମ୍ବାର ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଉଛି ଅଫିମ । କିଏ ଏହି ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ? କାହିଁକି କିଙ୍ଗପିନ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ପାରୁନାହିଁ  ପୋଲିସ ସେନେଇ ଉଠୁଛି ପ୍ରଶ୍ନ ?

   Related Posts