Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଣ୍ଡଳିରୁ ଭାସି ଯାଇଛି ହାତୀ, ଠାବ ହୋଇପାରିନି ଅବସ୍ଥିତି
  • ||
  • ଅରିନ୍ଦମ ଦାସଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି, ଗୁରୁତରଙ୍କ ଆସୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ଉଦଳା : ନିଜେ ବିଷ ପିଇ ଦୁଇ ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପିଆଇଦେଲା, ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଗଲା ମା’ର ଜୀବନ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ ବୋଟ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସମ୍ବାଦଦାତା ଅରିନ୍ଦମ୍ ଦାସଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗ, ଗଜ ଉଦ୍ଧାର ଖବର ଆଣିବାକୁ ଓଡ୍ରାଫ୍ ଟିମ୍ ସହ ଯାଇଥିଲେ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରେ ଫସିଥିବା ହାତୀକୁ ଉଦ୍ଧାର ବେଳେ ଓଲଟିଲା ଓଡ୍ରାଫ୍ ବୋଟ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର କୋର୍ଟ ପରିସର ୩ଦିନ ସିଲ୍, ଜୁଡିସିଆଲ୍ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଆଇନଜୀବୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତା ଫଡନାଭୀସଙ୍କ ଶରଣରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା, କହିଲେ- ‘ଆମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କର’
  • ||
  • ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା, ବଢୁଛି ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର
  • ||

ଗଜପତିରେ ଚାଷ, ତା’ପରେ ଭାୟା ବ୍ରହ୍ମପୁର ଓ କଟକ ଦେଇ ପହଞ୍ଚେ ଭଦ୍ରକରେ: ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣର ରୁଟ୍ ଜାଣିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ, ହେଲେ ଧରିପାରୁନି କିଙ୍ଗ୍‌ପିନ୍‌କୁ

6/02/2019 at 6:50 PM

କଟକ୬|୨: ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ । କଟକ  ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଦେଇ ଭଦ୍ରକ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ବେଳେ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି ଅବକାରୀ ଫ୍ଲାଇଂ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ।ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ୪ଜଣ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷୀଙ୍କୁ  ଗିରଫ କରିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ । ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାନେ ଗଜପତିରେ ନିଜେ ଚାଷ କରି ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ବସ ଯୋଗେ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗଞ୍ଜେଇ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି ବୋଲି କହିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ । ହେଲେ ଚୋରା ଚାଲଣର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିନି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ।…

କେତେବେଳେ ଗଜପତିରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ତ ଆଉ କେତବେଳେ ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଦେଇ ଭାୟା କଟକ ହୋଇ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଛି ଭଦ୍ରକକୁ । ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣର ମାଧ୍ୟମ ପାଲଟିଛି ଘରୋଇ ବସ୍ । କୌଣସି ବେପାରୀ ନୁହେଁ ବରଂ ଗଜପତିର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷୀ ନିଜେ କରୁଛନ୍ତି ବ୍ୟବସାୟ !  ଏଭଳି ଏକ ରାକେଟକୁ କଟକ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରୁ ଧରିଛି ଅବକାରୀ ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗସ୍କ୍ବାର୍ଡ ।

ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିବା ସହ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଗିରଫ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗଜପତି ଅଞ୍ଚଳର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏମାନେ  ଭଦ୍ରକରେ ବ୍ୟବସାୟୀ କରନ୍ତି ବୋଲି  ପଡିଛି । ଚାଷୀ ନୁହେଁ ବରଂ ଏହି ରାକେଟ୍‌ର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ପାଇଁ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ କୁଲି ହିସାବରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଆଣି ଚାଲାଣ କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ।

ଗଞ୍ଜେଇକୁ ଜରି ପ୍ୟାକେଟ୍‌ କରି ଏୟାର୍‌ବ୍ୟାଗ୍‌ରେ ଗଜପତିରୁ ଆଣି ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟବସାୟ କରିଥାନ୍ତି ।ଧରାନପଡିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ବସ୍‌ ଷ୍ଟପେଜ୍‌ରେ ଏମାନେ ବିଭିନ୍ନ ବସ୍‌ ବଦଳାଇଥାନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଡିଲ୍ ଫୋନ୍‌ ଯୋଗେ  ହୋଇଥାଏ । ଏହାପରେ ଏଭଳି କିଛି  ଲୋକ ଲୋଭରେ ଗଜପତିରୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଦେଇଥାନ୍ତି ।

ବାରମ୍ବାର ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଉଛି ଅଫିମ । କିଏ ଏହି ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ? କାହିଁକି କିଙ୍ଗପିନ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ପାରୁନାହିଁ  ପୋଲିସ ସେନେଇ ଉଠୁଛି ପ୍ରଶ୍ନ ?

   Related Posts