Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରିଲାନି ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି, ଆସନ୍ତାକାଲିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

‘ସୁରକ୍ଷିତ ବାୟୋ ବବଲରେ ବି IPLରେ କିପରି ପଶିଲା କରୋନା, ଏହା କହିବା ମୁସ୍କିଲ’ : ବିସିସିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି

6/05/2021 at 4:50 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬/୦୫ : ଆଇପିଏଲ ବାୟୋ ବବଲରେ କିପରି ପଶିଲା କୋଭିଡ୍‌ ? ସୁରକ୍ଷିତ ଏବଂ କଠୋର ବୟୋ ବବଲ୍‌ ପରେ ବି କିଛି ଖେଳାଳୀ ଏବଂ ଟିମ ସଦସ୍ୟ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ବିସିସିଆଇର ଚିନ୍ତା ବଢାଇଦେଇଛି । IPLର ୧୪ ତମ ସଂସ୍କରଣକୁ ଅଧାରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ମଧ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି । ତେବେ ଆଇପିଏଲରେ କିଭଳି କରୋନା ପ୍ରବେଶ କଲା ତାହାର ଉତ୍ତର ବିସିସିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ନିକଟରେ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ ।

ଏହାକୁ ନେଇ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି, ‘ବାୟୋ ବବଲ୍‌ରେ କୌଣସି ଉଲ୍ଲଂଘନ ହୋଇନାହିଁ । ତେଣୁ ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କୁ କିଭଳି କରୋନା ହେଲା ତାହା କହିବା ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ମୁସ୍କିଲ । ଦେଶରେ କେତେ ଲୋକ ପ୍ରକୃତରେ ସଂକ୍ରମିତ ହେୁଛନ୍ତି ତାହା କହିବା ମଧ୍ୟ କଷ୍ଟକର । ତେଣୁ ଏ ନେଇ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରାଯିବ ଏବଂ ଖେଳାଳୀ ତଥା ଟିମ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସହଯୋଗ କରାଯିବ ।’

ଏହା ସହିତ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି, ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମ ଥିବା ବେଳେ IPL ଆୟୋଜନ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା । ସେହି କ୍ରମରେ ଖେଳ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଖେଳ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ହଠାତ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧିପାଇଥିଲା । ଫେବୃଆରୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା । IPL ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳୀମାନେ କିଭଳି ଫେରିବେ ସେ ନେଇ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି । ବିଦେଶ ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ସ୍ବଦେଶ ପଠାଯିବାକୁ ଆଶ୍ବାସନା ଦେଇଛନ୍ତି ବିସିସିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ।

   Related Posts